Fikret Orman: Ersan'ın satılmasını istemezdim

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Ersan Gülüm'ün satılması, ara transferde alınan futbolcular, kongre süreci, stat açılışı ve Finansal Fair Play konularıyla ilgili açıklamalar yaptı.

Haberler - DHA 04.02.2016 - 13:05

Fikret Orman: Ersan'ın satılmasını istemezdim

DHA'ya konuşan Fikret Orman, "Çok güzel işler oluyor değil mi?" sorusuna "Öyle demeyelim de, iyi işler yapıyoruz. Takdir, değerli camiamızındır" dedi.

Fikret Orman'ın açıklamaları şöyle:

"Finansal Fair Play kapsamını bu işlere karıştırmayalım. O iş ayrı, bizim yaptıklarımız ayrıdır. Ben her zaman söylüyorum. Al-Al-Al devri kapandı. Şimdi sat-sat-sat döneminden geçiyoruz."

"Stadımızın açılış tarihi, tarihi bir gün olacaktır. Tarihini de çok kısa zamanda açıklayacağım. Bunun için biraz daha sabır istiyorum. Çünkü inşaat aceleye gelmez. Çatı kaplanacak, zemine çim serilecek. Çim kök salacak. 'Stadı yaptım oldu bitti' demeyip, en iyi eseri ortaya çıkarmaya çalışıyoruz. Vodafone Arena bittiğinde ne yaptığımız ortaya çıkacak."

"Para kazanmak iyi bir şey. Doğru harcıyorsanız, paranızı doğru yönetiyorsanız sorun yoktur. Ben Ersan'ın sözleşmesini yenilediğim zaman taraftarların çoğunluğu 'Ersan'ın yenilenen mukavelesine bu kadar para mı verilir?' diyorlardı. Epey de tenkit edildik. Şimdi aynı tenkitleri 'Niye sattın?' diye sürdürüyorlar. Biz doğru bildiğimizi yapmaya gayret ediyoruz. Ersan ne zaman isterse geri döner. Kendisi feda yaptı. Beşiktaş da onun üzerine kol-kanat gerdi. Ersan tam bir Beşiktaşlılık duruşu gösterdi. Ben de yardımcı oldum. Satılmasını istemezdim. Fakat o da gitmeyi arzu edince, bize de yol göstermek kaldı. İyi de para kazanacak. Güle güle harcasın."

"Her giden futbolcunun aklı Beşiktaş'ta kalıyor. Bu da kulübümüzün doğru yönetildiğini, tam bir kolej takımı yapısını taşıdığımızı gösteren bir diğer husustur. Bakın Demba Ba hala 'Beşiktaş' diyor da başka bir şey demiyor. Üstelik o da Ersan'ı Çin'de kendi oynadığı takımda görmek istiyordu."

"Kongrede başkan adayları elbette çıkmalı. Burası Beşiktaş, burada demokrasi var."

"Borç yiğidin kamçısıdır denmemeli. Mesele doğru harcamak, parayı doğru kullanmak. Biz bunu yapıyoruz.''

Sayfa Yükleniyor...