Ersun Yanal: Bence penaltı

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun yanal, Fenerbahçe maçını değerlendirirken, fazla faul sayısı konusunda öz eleştiri yaptı, penaltı pozisyonunda kararın doğru olduğunu söyledi. Yanal, Burak'ın erken çıkmasının da hamle şanslarını azalttığını söyledi.

Ntvspor 21.08.2017 - 00:15

Ersun Yanal: Bence penaltı

Trabzonspor Teknik Direkötür Ersun Yanal, Fenerbahçe maçını değerlendirirken, "Hem stratejik hem psikolojik bir maç. Maçın içerisinde oyunu rakibe kabul ettirmekten çok, müdafada daha fazla kaldık. O konuda eksik kaldık. Biraz savunmada fazla kaldık. 2. yarının sonlarına doğru kendi alanımızın içerisinde fazla sayıda faul var. O bölgede rakip faul alıp baskı yarattı." dedi.
Maçın 20. dakikasında oyundan çıkan Burak Yılmaz konusunda ise Yanal, "Burak'ın kasık bölgesinde tendinitleri var. Onu biraz zorluyor. Çin'de 5 maç cezalıydı ve fazla oynamadı. Burada fazla tempo var. Çok sıcak havada oynandı. Burak'ın ağları var. Bir kaç hafta içinde daha iyi duruma gelir." diye konuştu.

Maçı değerlendirmeye devam eden Ersun Yanal, "Baskı kurulan anlarda o faullerden kurtulsak, daha iyi olabilirdi. Burak'ın erken çıkması hamle yapma şansımızı azalttı. Puanlar paylaşıldı, Fenerbahçe'ye kupa maçında başarılar diliyorum." ifadelekini kullandı.

"BENCE PENALTI"

Penaltı pozisyonu konusunda ise Trabzonspor teknik direktörü, "Penaltı pozisyonunda değdi değmedi durumunu tartışacak değiliz. Bence penaltı. Maç bitti, daha az fauller olabilirdi. Buradaki maçın keyfini, oynanan oyunun zevkini seyirciye izlettiysek... Bu sonuçta bir gösteri. Herkes mutlu olsun. Bence doğrusu buydu. Takım olma yolunda ciddi adımlar atıyoruz. Zirveye oynamak ve burada kalmak zor." açıklamalarını yaptı.

Sayfa Yükleniyor...