Ersun Yanal: Teknik direktörü olmayan Fenerbahçe galip geldi

Fenerbahçe teknik direktörü Ersun Yanal, sarı-lacivertlilerin Beşiktaş'ı 3-1 mağlup ettiği derbinin ardından yaptığı açıklamada, "Birçok mevkisi olmayan, hatta teknik direktörü olmayan Fenerbahçe galip geldi" dedi.

ntv.com.tr - Anadolu Ajansı 22.12.2019 - 22:16

20191222_2_39969336_50586692.jpg

Fenerbahçe teknik direktörü Ersun Yanal, Beşiktaş derbisinin ardından yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: "Galip gelemediğimiz birçok maçtan farklı oynamadık. O maçlardan birisi gibi oynadık. Birçok mevkisi olmayan, hatta teknik direktörü olmayan Fenerbahçe galip geldi. Biz görevimizi yaptık. Büyük Fenerbahçe taraftarına armağan olsun."

"HERKES HADDİNİ BİLECEK"

Fenerbahçe teknik direktörü, maç sonu basın toplantısında ise şöyle konuştu: "Hepimiz yapmamız gerekeni yaptık. Fenerbahçe bugüne kadarki birçok maçta da bundan farklı oynamadı. Oyuncularıma teşekkür ediyorum. Ellerinden geleni yaptılar ve fedakarlıklarına da teşekkür ediyorum. Fenerbahçe için bazı çirkin saldırganlıklar var. Biz bu saldırılarla yıkılacak bir camia değiliz. Herkes haddini bilecek. Fenerbahçe, dedikodularla, arkadan konuşmakla yıkılacak bir takım değil."

"FUTBOLU KAOSLA BESLEMEYİN"

Emre Belözoğlu'nun 1 haftadır sakatlık yaşadığını anlatan Ersun Yanal, "Bu problemle 1 haftadır uğraşıyoruz. En son denedi, baktı, olmadı. Sağolsun bizi kırmadığı için, yola çıktığımız günden bu yana asla bizimle problemi olmadı. Büyük destek verdi. Karalamalara itibar etmeyin. Futbolumuzu kaostan kurtarın, futbolu kaosla beslemeyin. Empati yapın. Bunu yaptığınız zaman zaten problem kalmayacak. Bu markaya zarar vermeyin" ifadelerini kullandı.

Sarı-lacivertli teknik adam, daha kapsamlı bir açıklamayı hafta içi düzenleyeceği basın toplantısında yapacağını dile getirdi.

Yanal, derbi maçla ilgili olarak, "İyi bir oyun oldu. Kaybettiğimiz birçok maçtan farklı oynamadık. Bugün de o farkı ortaya koyduk. Birçok oyuncumuz mevki problemi yaşasa da elinden geleni yaptı. Beşiktaş'a da başarılar diliyorum" diyerek sözlerini tamamladı ve soru kabul etmedi.

Yanal'ın, kaptan Emre Belözoğlu ile tartışma yaşadığı ve istifa kararı aldığı iddiaları ortaya atılmıştı.

Sayfa Yükleniyor...