Ertuğral Haklı bir galibiyet aldık

Sivasspor teknik direktörü Muhsin Ertuğral Eskişehispor galibiyetinden sonra yaptığı açıklamada 'Zannediyorum haklı bir galibiyet aldık' dedi.

13.12.2009 - 17:48

Sivasspor Teknik Direktörü Muhsin Ertuğral, Eskişehirspor karşısında önemli bir galibiyet aldıklarını belirterek, "Maçın 90 dakikasına bakıldığında zannediyorum haklı bir galibiyet aldık" dedi.

Ertuğral, 2-1 galip ayrıldıkları Eskişehirspor maçının ardından yaptığı açıklamada, zorlu hava koşullarında iyi mücadele ederek galip geldiklerini söyledi.

Eskişehirspor'un maçta yüzde yüzlük bir gol pozisyonu olmadığını, kendi hatalarında topu uzaklaştırmaya çalıştıkları sırada golü yedikleriniifade eden Ertuğral, kendilerinin ise 2-3 tane net gol pozisyonu bulduklarını, ancak değerlendiremediklerini belirterek, "Çok önemli bir galibiyet aldık" diye konuştu.

Bu 3 puanın kendilerini biraz olsun rahatlattığını anlatan Ertuğral, ligin bir maraton olduğunu ifade ederek, "Hiçbir şey bitmiş değil, zannediyorum ikinci devre çok daha iyi bir kadro kuracağız. Mümkün olduğunca iç sahadaki maçlarımızı kazanmamız gerekiyor" dedi.

Her maçın zor olduğunu, alt sıralardan kurtuldukları takdirde daha iyi yerlere geleceklerini anlatan Ertuğral, taktik ve sistemden ziyade sakin olmaları gerektiğini söyledi.

Ertuğral bir soru üzerine, hakemler hakkında yorum yapmayacağını belirterek, "Hakemler de hata yapıyor, futbolcular da hata yapıyor. Futbolcular ve teknik adamlar, hakemlerden daha çok hata yapabilir" dedi.

Sivasspor'a galibiyeti getiren golü atan Sedat Bayrak ise bu maçı kazandıkları takdirde diğer takımlarla aralarındaki puan farkının azalacağının bilincinde olduklarını, bu bilinçle mücadele ettiklerini söyledi.

Maça iyi başladıklarını, golü bulduktan sonra takım savunmasındaki hatalarından golü yediklerini anlatan Bayrak, ikinci yarıda kar yağdığını, sahanın ağırlaştığını, ancak iyi mücadele ederek sahadan galip ayrıldıklarını kaydetti.

Erman Kılıç ve Cihan Yılmaz da galip ayrıldıkları için mutlu olduklarını, gelecek hafta da galip ayrılıp ligin devre arasına rahat girmek istediklerini söyledi. Cihan Yılmaz, ikinci yarıda güzel günler göreceklerini belirtti.

Eskişehirspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay "Kaybettiğimiz için tabii ki üzgünüz ama oyuna baktığımız zaman iyi oynadığımız zamanlar oldu. Maalesef forvette istediğimiz kadar etkili olamadık, istediğimiz pozisyonları yakalayamadık. 1-2 tane pozisyon verdik, yakaladığımız pozisyonlarda ise son vuruşlarda dikkatli olamadık ama en çok üzüldüğüm şey yediğimiz goller. Çok basit goller yedik. Yemeyeceğimiz goller yedik" diye konuştu.

Maçta forvet sıkıntısı çektiklerini anlatan Çalımbay, şunları söyledi: "Bilhassa maçın sonlarına doğru, istediğimiz baskıyı kurduğumuz anda, istediğimiz, elimizdeki yeterli forvet olmadığı için Vucko'yu mecburen ön tarafa sürdük. O da istediğimiz şekilde etkili olamadı. Oyunun ikinci yarısında alanın da ağırlaşması da bizim oyunumuzu etkiledi, ama ne olursa olsun bu golleri yemememiz gerekiyordu ve buradan en kötü 1 puanla ayrılmamız gerekiyordu. Bu gerçek, maalesef eksiklerimizi, bilhassa forvet açısından eksiklerimizi bayağı aradık. Artık yapacak bir şey yok, son maçımızı kazanıp inşallah ikinci yarıya eksiksiz ve birkaç takviye yapıp yolumuza devam edeceğiz."

Çalımbay, "Sivasspor'u nasıl buldunuz?" sorusuna ise bu karşılaşmanın Sivasspor açısından çok çok önemli bir maç olduğunu, rakiplerinin iyi mücadele edip bulduğu pozisyonları da değerlendirerek maçtan galip ayrıldığını söyledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...