BURSA - Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul sağlam, Avusturya kampında oyuncularının çalışma azminden memnun olduğunu bildirdi.

Sağlam, düzenlediği basın toplantısında, hem fiziksel hem de oyun kurgusu anlamında takımı yeni sezona hazırlamaya çalıştıklarını, oyuncularının ellerinden gelen çabayı gösterdiğini ifade etti.

Oyuncularının gösterdiği arzulu çalışmanın kendisini gelecek açısından umutlandırdığına değinen Sağlam, şunları kaydetti:

''Oyuncularımın çalışma azminden memnunum. Oyuncularımızın fiziksel olarak kalitelerini yükseltmenin yanı sıra yeni gelen arkadaşlarımızı takımın sistemine uygun hale getirmeye çalışıyoruz. Bunun yanı sıra amacımız, geçen sezon oluşturduğumuz içeride-dışarda kazanmak için oynayan ve her maçta taraftarlarına keyif veren Bursaspor'u daha keyif veren haline getirebilmek.

Geçen sezon aldığımız skorlar ile birlikte taraftarlarımızın beklentisine yanıt vermek için çalışıyoruz. Geçen sezonki performansımızın üzerine koymamız gerekiyor. Geçen sezon ligi 6. bitirdiysek bu sezon üstümüzdeki 5 takımdan birilerini altımıza çekmek zorundayız. Tabii bunu yapabilmek kolay değil. Bunu yapabilmek için çok çalışmalıyız. Çok fedakarlık yapmak zorundayız.''

Sağlam, Tadeu ve Kemal'in çalışmalara başladığını, dünkü GAK Graz maçında sakatlanan Gökhan Güleç'in 2 hafta takımdan ayrı çalışacağını dile getirerek, kamp döneminde hataları tespit edip, sezon başına kadar bunları minimuma indirmeye çalışacaklarını sözlerine ekledi.