Erzik: Türkiye’nin de her ülke kadar şansı var

UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik, katıldığı bir panelde, Türk futbolunun güncel konularına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Emre Belözoğlu'nun Kayserispor maçındaki hareketini doğru bulmadığını belirten Erzik, Türkiye'nin 2016 Avrupa Şampiyonası'nı düzenlemek için aday olan her ülke kadar şansı olduğunu söyledi.

13.03.2009 - 12:24

Erzik: Türkiye’nin de her ülke kadar şansı var

Türk futbolunun uluslararası düzeyde,, yönetim kademesindeki en yetkin ismi Şenes Erzik, katıldığı panelde ilk olarak, "Türkiye'nin 2016 Avrupa Şampiyonası'nı düzenlemek için şansı nedir?" sorusunu yanıtladı. Erzik, Türkiye'nin de diğer aday ülkeler kadar şansı bulunduğunu belirtti.

Erzik, "Avrupa Şampiyonası'nın 24 takımla oynanacağını hatırlatan UEFA asbaşkanı, çok iyi fizibilite çalışmaları yapılması gerektiğini vurguladı. Erzik, "Tek başına aday olan ülkelerin işi daha zor. Statlar en az 30 bin kapasiteli olacak. Final için de en az 50 bin kişilik bir stat gerekiyor. Dolayısıyla çalışmalar şimdiden başlamalı. Ekonomik krizin etkisini artırdığı bu dönemde birçok sorun yaşanacaktır. Ancak diğer ülkelerde de benzer sorunlar yaşanıyor" diyerek Türkiye'nin zor bir işe talip olduğunu, ancak şansının küçümsenmemesi gerektiğini söyledi.

Erzik panelde, Emre Belözoğlu'nun Kayserispor-Fenerbahçe maçındaki hareketiyle ilgili bir soruyu yanıtladı. Fenerbahçeli futbolcunun Kayserispor maçındaki hareketini izlemediğini söyleyen Erzik, "Ancak bana aktarılanlara göre, Emre doğru bir harekette bulunmamış" ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin 2010 Dünya Kupası elemelerinde İspanya'yla oynayacağı kritik maçlara da değinen UEFA Asbaşkanı, milli takımdan umutlu olduğunu ifade etti.

İspanya'nın son Avrupa şampiyonu olması ve yakın dönemde oynadığı maçlardan galip ayrılması nedeniyle gücünü artırdığını anlatan Erzik, bu başarıların doymuşluk yaratabileceğine de dikkat çekti.

"Bu güç tehlikeli olabilir" Ne zaman kaybedeceğiz?' düşüncesi futbolcuları etkileyebilir. Bizim oyuncularımız, İspanya'daki maça daha rahat çıkacaktır" diyen Erzik, Türkiye'nin en büyük dezavantajının ise sakatlıklar olduğunu belirtti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...