Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Eskişehirsporlu futbolcu Ediz Bahtiyaroğlu'nun cenazesi, Bursa'da toprağa verildi.

Ediz için önce Eskişehirspor Tesisleri'nde tören düzenlendi.

Eskişehirspor Kulübü Başkanı Halil Ünal, törendeki konuşmasında, Eskişehirspor camiası ve Türk halkına başsağlığı diledi.

İlişkili Haberler


Ediz'in kendileri için çok özel bir futbolcu olduğunu belirten Ünal, ''Bahtiyaroğlu'nun tarifi, bir futbol kulübü başkanının bir futbolcuyu tarif edemeyeceğinin üstündeydi. Ediz'in düzgünlüğü, dürüstlüğü, çalışkanlığı, iyi niyeti... Ediz, adeta bir iyilik meleğiydi'' dedi.

Eskişehir'de yapılan törenin ardından Bahtiyaroğlu'nun cenazesi, Bursa'daki baba evine getirildi. Molla Arap Mahallesi'ndeki evde, taziyeleri, Bahtiyaroğlu'nun babası İsmail, annesi Ayten, ablası Ebru ve ağabeyi Engin kabul etti.

Cenaze, daha sonra Ulucami'ye götürüldü. Bahtiyaroğlu'nun takım ve ev arkadaşı Hürriyet, tabutun önünde bulunan Eskişehirsporlu futbolcunun fotoğrafına bakarak uzun süre ağladı. Hürriyet'i, takım arkadaşları güçlükle sakinleştirdi.

'KENDİ KALENE GOL ATSAYDIN'
Bu arada Eskişehirsporlu taraftarlar, cami avlusunun üst tarafındaki korkuluklara, ''Transferin son gününde Es-Es'ten cennete transfer, Ediz'' yazılı pankart astı. Taraftarlar, ''Kademe hatası yapsaydın, kendi kalene gol atsaydın ama bizi böyle mahzun bırakmasaydın Ediz'' diye tezahürat da yaptı.

Bahtiyaroğlu'nun tabutunun üzerine Eskişehirspor bayrağı ile giydiği Eskişehirspor ve Ankaragücü forması koyulduğu görüldü.

Ulucami'de düzenlenen cenaze törenine futbolcunun ailesi ve yakınlarının yanı sıra Eskişehirspor Kulübü Başkanı Halil Ünal, daha önce Bahtiyaroğlu ile Ankaraspor'da çalışan, Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Bursasporlu yöneticiler İlhan Uslu, Selçuk Eren, Eskişehirspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, teknik direktör Ziya Doğan, Türkiye Futbol Federasyonu, Milli Takım İzleme Komitesi'nden ve Bursaspor'un eski Altyapı Koordinatörü Adnan Örnek, Eskişehirspor'un yeni transferi Necati Ateş, futbolcu Servet Çetin, Bursaspor alt yapısından arkadaşı Gaziantepsporlu Serdar Kurtuluş, Fenerbahçeli Orhan Şam, Özer Hurmacı, Bursasporlu Adem Koçak, Eskişehirli şarkıcı Mithat Körler, eski Ankaragücü başkanı Ahmet Gökçek ile futbol camiasının önde gelen isimleri katıldı.

Ediz Bahtiyaroğlu'nun cenazesi, ikindi vakti kılınan cenaze namazının ardından Molla Arap Sarıkaya Mezarlığı'nda toprağa verildi.