Eski Beşiktaşlı Rahim ABD’de takım satın aldı

Beşiktaş'ın eski liberosu milli futbolcu Rahim Zafer, ABD'nin Teksas eyaletinde futbol takımı satın aldı.

Anadolu Ajansı 30.01.2014 - 13:02

Eski Beşiktaşlı Rahim ABD’de takım satın aldı

Beşiktaş'ın eski liberosu milli futbolcu Rahim Zafer, ABD'nin Teksas eyaletinde futbol takımı satın aldı.

Ailesiyle geçen yıl eylül ayında Teksas eyaletinin Dallas kentine yerleşen Rahim Zafer, ABD Ulusal Premier Lig'de (NPSL) mücadele eden Dallas City kulübünü satın aldı.

Zafer, bölgesel ligde mücadele eden takımın hem yöneticiliğini hem de teknik direktörlüğünü yapacağını belirterek, ligin Mayıs ayında başlayacağını söyledi.

Rahim Zafer, ''Değişik bir maceraya girdik Amerika'da. Burada hem futbol akademisini kuracağız, hem oyuncu yetiştireceğiz. Şu an Türk futbolcumuz yok ancak hedeflerimiz arasında Beşiktaş ile oyuncu alışverişi konusunda ortaklık yapmak da var. Paraguay'dan National takımıyla işbirliği yapıyoruz. Oradan da futbolcular alacağız. Bu ay hazırlıklarımız başlıyor. Takımımızı kurup, Amerika'da başarılı olmaya çalışacağız'' diye konuştu.

ABD’de futbola ilginin giderek arttığını ifade eden Zafer, “Aileler çocuklarının spor yapmasını önemsiyor. Burada kız-erkek 5-6 yaşında çocuklar futbolla tanışıyor. Bu da işimizi kolaylaştırıyor'' diye konuştu.

Son olarak Trabzonspor ile Beşiktaş arasında oynanan karşılaşmayı izlediğini belirten Zafer, "takımın ikinci yarıya hazır olmadığını" iddia etti.

Beşiktaş'ın lige iyi başladığını, ancak Galatasaray ve Kasımpaşa maçlarında yaşanan olayların ve alınan cezaların ardından takımdaki genel moralin bozulduğunu da anlatan Zafer, sözlerini şöyle sürdürdü: ''Takımın genel morali bozulduğu için bir düşüş yaşandı. Oyuncular çok fazla sakatlık yaşadı. Beşiktaş sezon başındaki kurgusundan uzaklaştı, bu da oyuna yansıyor. Bizim zamanımızdaki takım ruhu gerçekten iyiydi. Tabii, şimdi de mutlaka bir takım ruhu vardır. Kulübün içinde bulunduğu sıkıntılara rağmen ellerinden gelen bütün mücadeleyi gösteriyorlar.“

Zafer, “Benim gibi Beşiktaş'da oynamış bütün futbolcular bunu çok ister. Bir gün neden olmasın? İstersek olur. Nasipse o günleri görürüz'' şeklinde konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...