Eski Fenerbahçeli Serhat Akın'a 8 maç ceza

Eski milli futbolcuya, takımı Altay'ın Eyüpspor ile oynadığı maçta çıkan olaylar nedeniyle ceza verilirken, Serhat'ın kardeşi de ceza alan futbolcular arasında yer aldı.

25.10.2012 - 21:34

Eski Fenerbahçeli Serhat Akın'a 8 maç ceza

Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup ekiplerinden Altay'ın futbolcularından Serhat Akın'a 8, Serkan Akın'a da 5 maç men cezası verdi.

TFF'den yapılan açıklamada, PFDK'nın bugün yaptığı toplantıda, Eyüpspor ile Altay arasında oynanan karşılaşmada, rakip takım sporcusuna yönelik saldırısı nedeniyle Serhat Akın'a 8 resmi müsabakadan men ve 3 bin lira poara ceza verildiği belirtildi.

Ayrıca rakip takım antrenörüne yönelik saldırısı nedeniyle Serhat Akın'ın kardeşi Serkan Akın'a da 5 resmi müsabakadan men ve 2 bin lira para cezası verildiği kaydedildi.

Kurulun, mensuplarının neden olduğu saha olayları nedeniyle Altay'a da 5 bin lira para cezası uyguladığı duyuruldu.

Aynı müsabakada rakip takım sporcusuna yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle Eyüpspor antrenörü Gökhan Ant'a bir maç men ve 2 bin lira para cezası veren PFDK'nın, saha olayları ve sportmenliğe aykırı davranışlar nedeniyle Eyüpspor'u da 6 bin 800 lira para cezasıyla cezalandırdığı belirtildi.

DİYARBAKIR'A 6 PUNALIK DARBE
PFDK'nın, Spor Toto 3. Lig 3. Grup'ta Maltepespor ile oynayacağı müsabaka için belirlenen ve ilan olunan saatte sahaya gelmemesinden dolayı Diyarbakırspor'un, Futbol Müsabaka Talimatı'nın 24/a maddesi uyarınca, 3-0 hükmen mağlup sayılmasına ve mevcut puanından 3 puanın silinmesine karar verdiği kaydedildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...