NTV

Eski formaları bedava!

Ntvspor

Spor
f710991e41ec45f7bdffefe1af5c6c40.jpg

Real Sociedad, ezeli rakibi Bilbao'ya transfer olan Inigo Martinez için taraftara jest yaptı. Kulüp, Martinez'in formalarını bedava geri alacak.

Real Sociedad'dan taraftarlara jest geldi. Takım, ezeli rakibi Athletic Bilbao'ya giden Martinez'in formalarını taraftarlardan bedava geri alacağını açıkladı.

Athletic Martinez, 65 milyon euro'ya Manchester City'ye giderken; Atletic Bilbao bu oyuncunun yerini ezeli rakibi Real Sociedad'dan Inigo Martinez ile doldurdu. Bilbao'nun Martinez'in sözleşme fesih bedeli olan 32 milyon euro'yu ödeyerek renklerine katması Sociedad tarafında şaşkınlıkla karşılandı. Zira Martinez daha önce, "Athletic Bilbao'nun buraya gelip düşmanına 32 milyon euro verip beni alacağını sanmıyorum. Asla Athletic Bilbao'ya gitmem" açıklamasını yapmıştı.

Martinez'in bu sözlerine karşın Sociedad'a gitmesi üzerine de kulup harekete geçti ve oyuncunun isminin olduğu 6 numaralı formayı getirenlere yenisini vereceğini açıkladı. Kararı sosyal medyadan duyuran Sociedad kısa bir de açıklama yaptı, "Zaten tarih oldu."

ETİKETLER