Cengiz Göllü'nün vefat haberini duyuran Türkiye Voleybol Federasyonu, başsağlığı mesajı yayımladı.

Ankara'da 1938 yılında doğan Cengiz Göllü, hem milli takımlarda hem de kulüplerde sporcu, antrenör ve yönetici olarak çok sayıda başarıya imza attı ve Türkiye'de voleybolun gelişimine önemli katkı yaptı. Yarım asırdan daha uzun bir süre sporla iç içe yaşayan Göllü, Eczacıbaşı, Galatasaray, Karşıyaka ve Beşiktaş gibi takımlarda görev yaptı, Eczacıbaşı Kadın Voleybol Takımı ile üst üste 17 şampiyonluk yaşayarak elde edilmesi zor bir başarıya imza attı.

Cengiz Göllü, 2007-2011 yılları arasında ise Kadın Milli Takımlar Koordinatörü olarak görev yaptı. Göllü, spor hayatının ilk yıllarında voleybolun yanı sıra futbol, basketbol ve hentbolla da ilgilendi.

KILIÇ'TAN TAZİYE MESAJI

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Türk voleybolunun duayen isimlerinden, eski milli oyuncu ve antrenör Cengiz Göllü'nün vefatı dolayısıyla başsağlığı mesajı yayımladı.
 
Bakan Kılıç, mesajında şu sözlere yer verdi:
 
"Türk voleybolunun duayen isimlerinden Cengiz Göllü'nün hayatını kaybettiğini üzüntüyle öğrendim. Voleybolumuzun bugünkü noktaya gelmesinde ve başarılarında büyük katkısı olan merhum Cengiz Göllü'ye Allah'tan rahmet, yakınları ve voleybol camiasına da başsağlığı ve sabır diliyorum."