Eskişehirspor-Fenerbahçe maçı için karar

Spor Toto Süper Lig'de oynanacak Eskişehirspor-Fenerbahçe maçı için gerekli tedbirler alındı. Güvenlik toplantısında iki kulüp yetkilileri de maçın oynanabileceği fikrinde birleşti.

Ntvspor 18.01.2016 - 13:00

Eskişehirspor-Fenerbahçe maçı için karar

Beşiktaş-Mersin İdman Yurdu maçının kar yüzünden tatil edilmesi üzerine gözler bir başka kar uyarısı yapılan Eskişehir'e çevrildi.

Eskişehir Atatürk Stadı'nda bu akşam saat 19.00'da oynanacak Eskişehirspor - Fenerbahçe maçı öncesinde statta önlemler alındı. Geceden olası bir kar yağışına karşı zemin kapatıldı. Sabah kaldırılan kaplamanın ardından sabaha karşı yağan az miktarda kar da temizlendi.

Sabah yapılan güvenlik toplantısına iki kulüp ve federasyon yetkililerinin yanı sıra stadyum yönetimi de katıldı. Zemini gören ve tedbirleri dinleyen yetkililer maçın seyrinde oynanabileceği fikrinde birleştiler.

YAĞIŞ MAÇ SAATİNDE ARTACAK

Meteoroloji'den yapılan uyarılara göre yağış maç saatine doğru şiddetini arttıracak. Stadyum yönetimi karın temizlenmesi için kalabalık bir ekibi hazır bekletiyor.

Maçtan sonra özel uçakla Eskişehir'den İstanbul Atatürk Havalimanı'na inmeyi planlayan Fenerbahçe kafilesi ise uçakların kalkmama ihtimaline karşi alternatif çözümler düşünmeye başladı.

Sayfa Yükleniyor...