Eskişehirspor talihsizlikten yakınıyor

Sahasında Diyarbakırspor ile golsüz berabere kalan Eskişehirspor'da Basın Sözcüsü Rıza Zeydan, maç içinde yaşadıkları talihsizlikler nedeniyle galip gelemediklerini söyledi.

Haberler 20.12.2009 - 12:49

Eskişehirspor Basın Sözcüsü Rıza Zeydan, Diyarbakır maçında büyük talihsizlikler yaşandığını ve beraberliğe razı olmak zorunda kaldıklarını bildirdi.

Zeydan, Eskişehirspor'un sahada iyi bir mücadele örneği sergilediğini belirterek, ancak şansız olan tarafın kendileri olduğunu kaydetti.

Hatalar ve yaşanan talihsizlikler yüzünden Diyarbakırspor ile 0-0 berabere kaldıklarını ifade eden Zeydan, ''Maçı izleyen herkesin gördüğü gibi sahada iyi mücadele eden bir Eskişehirspor vardı. Ancak son vuruşlarda yaşadığımız şansızlıklar nedeniyle bir puana razı olduk. Forvet hattımız bugün biraz şanslı olsa maçı çok farklı bir skorla kazanabilirdik. Futbolda bu tür şanssızlıkların yaşanabilir. Stadı soğuk havaya rağmen dolduran büyük Eskişehirspor taraftarına ne kadar teşekkür etsek azdır. Ayrıca maçtan önce sakatlığı artmasına rağmen teknik direktör Rıza Çalımbay'ın isteğiyle büyük özveri göstererek 65 dakika sahada bulunan futbolcumuz Volkan'a da teşekkür ederiz'' diye konuştu.

Maç sonu Çalımbay'a yönelik tepkilerin kendilerini üzdüğünü belirten Zeydan, açıklamasına ''Oynadığımız her maçta galibiyet istemek, taraftarımızın hakkıdır. Ama bugünkü puan kaybının sorumlusu olarak Rıza hocamızı göstermenin de çok doğru olmadığını düşünüyoruz. Teknik ekibimize ve futbolcularımıza güvenimiz tamdır. Sonuçta büyük Eskişehirspor camiası olarak, hepimiz aynı gemideyiz. İlk yarı için 30 puanlık bir hedef belirlemiştik, maalesef 25 puanla devreyi kapatmış durumdayız. İlk yarı boyunca çok başarılı maçlarımızın yanında, gerek hakem hatalarından, gerekse takımımızdaki eksiklerden kaynaklanan talihsiz maçlar da oynadık ve beklemediğimiz puan kayıpları yaşadık. Ancak devre arasında takıma yapılacak takviyelerle ve daha sıkı çalışarak ikinci yarı bu kayıpları telafi edeceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın'' dedi.

Sayfa Yükleniyor...