Federasyondan alınan bilgiye göre, yarın ve 9 Nisan Cuma günü yapılacak ziyaretin ilk gününde, adaylık dosyası UEFA uzmanları ve TFF EURO 2016 Proje Ekibi tarafından değerlendirilecek. UEFA tarafından adaylık dosyasının içeriğiyle ilgili soruları, TFF ekibi uzmanların da katılımıyla cevaplandıracak.

Çırağan Sarayı'nda yarın düzenlenecek bu toplantı, sabah 09.00'da başlayacak ve gün boyu sürecek. Aynı gün UEFA Milli Takım Turnuvaları Komitesi Başkanı ve UEFA Yönetim Kurulu Üyesi Gilberto Madail başkanlığındaki bir heyet İstanbul'a gelecek. Heyette Hollanda Futbol Federasyonu Genel Sekreteri Harry Been ve Gürcistan Futbol Federasyonu eski başkanı Nodar Akhalkatsi de yer alacak.

Yarın akşam heyet onuruna Esma Sultan Yalısı'nda bir yemek verilecek. Yemeğe, Devlet Bakanı Faruk Nafız Özak, TFF Yönetim Kurulu üyeleri, sekiz aday kentin valileri ve belediye başkanlarının yanı sıra, spor, moda, sanat ve edebiyat dünyasının ünlü isimlerinin de katılması planlanıyor.

Bu arada, 9 Nisan Cuma sabahı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, UEFA'dan gelen heyeti Dolmabahçe'deki çalışma ofisinde ağırlayacağı bildirildi. UEFA heyeti aynı gün öğleden sonra Türkiye'den ayrılacak.

Heyet, Türkiye'nin ardından EURO 2016'ya aday diğer ülkeler olan Fransa ve İtalya'yı da ziyaret edecek.