Euroleague Final Four'un açılış maçında artık neredeyse ezeli rekabet olarak nitelenebilecek Regal Barcelona-CSKA Moskova takımları kozlarını paylaşacak.

Bu maçla birlikte son 8 yılda 4. defa karşı karşıya gelecek iki ekip, geçtiğimiz sezon da yarı finalde eşleşmiş, CSKA son çeyrekteki 11-0'lık serisiyle adını finale yazdırmıştı. Ancak o karşılaşmada Rusya şampiyonu adına sahada yer alan Tarence Morris ve Erazem Lorbek bu defa Barcelona formasıyla eski takımlarına karşı ter dökecek.

Hem normal sezon, hem de Top 16 gruplarını lider olarak tamamlayan iki ekipte de eksik oyuncu bulunmuyor. Son 5 sezonda 4 final oynayıp bunların ikisinde şampiyonluk sevinci yaşayan CSKA Moskova'da neredeyse tüm sezonu sakat olarak geçiren Matias Smodis'in de, bu karşılaşma ile sezonun ilk Euroleague maçına çıkması bekleniyor.

Omnisports Arena'da oynanacak ikinci yarı final müsabakasında ise, Olimpiyakos ve Partizan Euroleague finali hasretine son vermek için mücadele edecek.

Yaptığı müthiş yatırımla her yıla şampiyonluk parolasıyla başlayan, ancak tek ve son finalini 1996/97 sezonunda oynayan Olimpiyakos, ezeli rakibi Panahtinaikos'un yokluğunda Paris'te kupa kaldırmak amacında.

Partizan ise dar bütçesi ve genç kadrosuyla, Panathinaikos, Caja Laboral gibi iki büyük kulübün gelemediği Paris biletini kaparak bir çok otoriteyi şaşırtmıştı.