F.Bahçe taraftarından G.Saray’a kınama

Fenerbahçe 2000 Derneği, Aziz Yıldırım'ın da tutuklandığı şike soruşturması sürecinde fırsatçılık yaptığını savundukları Galatasaray’ı kınadı.

Haberler - Anadolu Ajansı 14.07.2011 - 14:33

Fenerbahçe 2000 Derneği, Celalettin Bilgiç başkanlığında, onursal başkan Şevket Yılmaz'ın da katılımıyla dernek merkezinde gerçekleştirilen toplantı sonrası gelişmelerle ilgili bir değerlendirme yapıldı.

Fenerbahçe Kulübü'nün tarihinin hiçbir döneminde kanuna aykırı bir faaliyetin içinde yer almadığı belirtilen açıklamada, Galatasaray'a yönelik olarak, ''Gelişmeleri sportif bir olgunluk içinde izlemesi ve değerlendirmesi gereken ezeli rakibimizin bunu başaramayıp fırsatçılık yaparak, prim yapma çabası içinde olmasını esefle kınıyoruz'' denildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Fenerbahçe 2000 Derneği olarak Türk hukuk ve adaletine sonuna kadar güvendiğimizi belirtiyor, soruşturmanın bir an evvel sonuçlandırılmasını ve kulübümüze sürülmeye çalışılan bu lekenin temizlenmesini, Türk futbolunun üzerine düşürülmek istenen gölgenin bir an evvel kaldırılarak gerçeklerin ivedilikle ortaya çıkarılmasını adli mercilerden bekliyoruz.

Fenerbahçe Kulübü, Türkiye'nin en büyük, tarihi şan ve şerefle dolu spor kulübüdür. Fenerbahçe, tarihinin hiçbir döneminde kanuna aykırı bir faaliyetin içinde yer almamıştır. Gelişmeleri sportif bir olgunluk içinde izlemesi ve değerlendirmesi gereken ezeli rakibimizin bunu başaramayıp fırsatçılık yaparak, prim yapma çabası içinde olmasını esefle kınıyoruz.

Fenerbahçe 2000 Derneği olarak, tüm yönetici ve üyelerimizle birlikte kulübümüzün ve kulübümüze uzun yıllardır başarı ile hizmet eden Sayın Başkanımız ve yöneticilerimizin yanlarında olduğumuzu belirtiriz.''

Sayfa Yükleniyor...