Fenerbahçe ve Galatasaray'dan karşılıklı açıklamalar

Spor Toto Basketbol Süper Ligi'ndeki derbide gergin anlar yaşandı. Maç sırasında Fenerbahçe taraftarı, Galatasaray Odeabank’tan Göksenin Köksal’a tepki gösterirken konuyla ilgili olarak sarı-lacivertli kulüpten açıklama geldi. Bu açıklamanın hemen ardından Galatasraay tarafından da bir açıklama yapıldı.

Ntvspor 14.11.2016 - 16:35 | Son Güncelleme : 14.11.2016 - 16:38

Fenerbahçe ve Galatasaray'dan karşılıklı açıklamalar

Ülker Sports Arena'da yaşanan gerginliğin ardından Fenerbahçe'den bir açıklama geldi. 

Resmi siteden yapılan açıklama şu şekilde;

"Dün akşam oynanan Fenerbahçe – Galatasaray Odeabank Spor Toto Basketbol Süper Ligi 6. Hafta maçında, 92-74 kazandığımız karşılaşmanın 3. periyodunda, rakip takımın 61 numaralı oyuncusunun, özellikle takımımız farkı açtığında, tribünlere yönelik galiz küfürleri ve vücut hareketleri, tüm kamuoyunun malumudur. 

Bahse konu oyuncunun geçmişten bugüne süregelen tahrikleri, küfürleri ve Fenerbahçe Camiası’na yönelik, sporun ruhuna aykırı her türlü eylemi için hem 6222 sayılı yasa, hem de Türkiye Basketbol Federasyonu Disiplin Talimatları nezdinde gerekli şikayetler delilleriyle birlikte yapılacaktır." 

BİR AÇIKLAMA DA GBALATASARAY'DAN 

Galatasaray'dan yapılan açıklama şu şekilde;

"Sporda dostluk, fair-play ve barıştan sadece kendi çıkarları söz konusu olduğunda bahseden malum camianın 20 Kasım’da oynayacağımız önemli maç öncesi tahriklerine cevap hakkımızı saklı tutar, spor kamuoyunu kışkırtan ve gerginlik yaratmak isteyen bu davranışı kınadığımızı bildiririz. 

Sporcumuz Göksenin Köksal üzerinden yapılmaya çalışılan bu komik algı operasyonunun parçası olmayacağımız, oyuncumuzu mesnetsiz iddialar karşısında yalnız bırakacağımız anlamına gelmemektedir.

Malum kulüp başkanının ve kaptanının, takımlarının ceza almaması için üçüncü anonsu bizzat yaptıkları bir salonda yaşanan rezilliklerin, Galatasaray’ın milli oyuncusu üzerinden aklanmaya çalışılması Türk halkının zekâsına hakarettir."

Sayfa Yükleniyor...