Fenerbahçe, PAF takımında forma giyen 18 yaşındaki futbolcusu Özgür Çek ile 5 yıllık profesyonel sözleşme imzaladı.

Özgür Çek, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı basın odasında gerçekleştirilen ve kulüp asbaşkanı Şekip Mosturoğlu ile altyapı genel koordinatörü Şenol Çorlu'nun da hazır bulunduğu toplantıda 5 yıllık profesyonel sözleşmeye imza attı.

İmza töreni sonrası bir konuşma yapan Şekip Mosturoğlu, devre arasında başlattıkları gençleştirme projesiyle ilgili bir adım daha attıklarını belirterek, ''Özgür altyapıdan yetişti. Pazartesi günüden itibaren A takımla idmana çıkacak. Gençleştirme projemiz devam edecek'' dedi.

Özgür'ün yetişmesinde emeği geçen Şenol Çorlu, altyapıdan sorumlu yönetici Ömer Temelli ve toplantıda bulunan Özgür'ün babası Kadir Çek'e de teşekkür eden Mosturoğlu, ''Özgür, Fenerbahçe Kulübü'ne uzun yıllar üst seviyede hizmet edecek. Kendisine 'Hoş geldin' diyorum'' şeklinde konuştu.

Mosturoğlu, bir soru üzerine, pilot takım ihtiyaçlarının olduğunu dile getirerek, ''Bu konuda çalışmamız sürüyor. Bank Asya 1. Lig veya onun altındaki ligden pilot takım arıyoruz. Önümüzdeki sezon veya sonrasında anlaşacağımız pilot takımda, A takımda oynatamadığımız, yetiştirmek istediğimiz oyuncuları kullanmak amacındayız'' diye konuştu.

ÖZGÜR: GÜVENİ BOŞA ÇIKARMAYACAĞIM
Genç futbolcu Özgür Çek ise, ''Beni buraya layık gören Sayın Başkanımız Aziz Yıldırım'a ve yöneticilerimize teşekkür ediyorum'' diyerek başladığı konuşmasına, ''Elimden gelen her şeyi yapacağım. Bana inandılar, güvenlerini boşa çıkarmayacağım. Çok mutluyum. Emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Roberto Carlos benim örnek aldığım bir futbolcu. Onunla aynı antrenmanda bulunmak benim için mutluluk verici. İnşallah aynı 11'de de oynarız. Onlarla aynı havayı teneffüs etmek bana gurur verir'' şeklinde devam etti.

ÇORLU: 3 YILLIK BİR ÇALIŞMANIN ÜRÜNÜ
Fenerbahçe Altyapı Genel Koordinatörü Şenol Çorlu ise, Özgür'ün 3 yıllık bir çalışmanın ürünü olduğunu kaydederek, bu futbolcunun uzun yıllar Fenerbahçe'ye hizmet edeceğini söyledi.

Teknik direktör Luis Aragones tarafından takip edilen 2'den fazla futbolcuları bulunduğunu anlatan Çorlu, yakında bu oyuncularının da A takımda yer alacaklarına inandığını söyledi.

Sadece Türkiye'de değil, yurt dışında da çalışmalarını sürdürdüklerini dile getiren Çorlu, ''Son olarak Chelsea'ye giden Gökhan Türe ile anlaşmıştık. Ama o tercihini Chelsea'den yana kullandı. Gökhan Türe gibi genç yeteneklerin de peşindeyiz'' diyerek sözlerini tamamladı.