F.Bahçe'den UEFA'ya protesto yazısı!

Fenerbahçe'de Fred'in oynamasına tepki sürüyor... Sarı-lacivertli hukukçular UEFA'ya bir protesto yazısı geçtiler. UEFA'nın 3-4 gün içinde konuyu karara bağlaması bekleniyor.

Haberler - Ntvspor 06.08.2015 - 18:58

F.Bahçe'den UEFA'ya protesto yazısı!

Şampiyonlar Ligi 3.Ön Elemesi'nde karşılaştığı Shakhtar Donetsk'e iki maçlı eleminasyon sistemi sonrasında elenen Fenerbahçe tepkili. Dopingli olduğu tespit edilen Brezilyalı Fred'in iki maçta da ilk 11'de oynaması Sarı lacivertlilerin tepkisini çekti. Fenerbahçe Hukuj Kurulu imzasıyla UEFA'ya ikinci maç sonunda da protesto yazısı gönderildi.

Maçın ardından 24 saat içinde gönderilmesi gereken hukuki hakkını kullanan Sarı lacivertliler, FIFA Anti-Doping talimatının 25.maddesine güveniyor. Bu maddeye göre FIFA'nın herhangi bir organizasyonunda doping yaptığı belirlenen oyuncu diğer turnuvalarda da oynama uygunluğunu yitiriyor.

Sarı-lacivertliler ilk maçın devre arasında da benzer protesto yazısını yollamıştı. Maç sonrasında da konuyu detaylı olarak UEFA'ya taşıyan Sarı lacivertlilerin başvurusu reddedilmişti.

Fenerbahçe'nin isteği iki maçta da başka turnuvada da olsa doping kullandığı tespit edilen ve oynama uygunluğunu yitiren oyuncu temalı oldu. Sarı lacivertliler böyle bir oyuncu oynatmaları nedeniyle Shakhtar'ın iki maçta da hükmen mağlup sayılmasını istiyor.

Yurtdışı kaynaklı bir hukuk bürosuyla birlikte gelişmeleri takip eden Fenerbahçe Hukuk Kurulu, kararın itiraz haklarını da kullanmayı planlıyor. UEFA'nın konuyu 3-4 gün içinde karar bağlaması beklenirken, olumsuz bir cevap karşısında konu önce UEFA Tahkim Kurulu'na, ardından da CAS'a taşınacak.

Sayfa Yükleniyor...