Fabregas'tan Mourinho itirafı

Chelsea'nin yıldızı Cesc Fabregas, menajer Jose Mourinho’nun görevine son verilmesiyle ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. Fabregas, Portekizli menajerin, oyuncularına güvenmenin bedelini pahalıya ödediğini söyledi.

Haberler - Ntvspor 19.04.2016 - 14:40 | Son Güncelleme : 19.04.2016 - 14:43

Fabregas'tan Mourinho itirafı

Chelsea yönetimi, takıma Premier Lig şampiyonluğunu kazandırdıktan sadece 7 ay sonra Jose Mourinho’nun görevine son vermişti. Zira Mourinho'nun, takımın başındaki 3. sezonu kabus gibi başlamış; Maviler bir ara düşme hattına kadar gerilemişti. Kötü günler sırasında Mourinho ile oyuncuların arası açılmış; hatta Fabregas’ın; "Onun için kazanmaktansa kaybetmeyi tercih ederim" dediği öne sürülmüştü...

Bu iddiaları yalanlayan Fabregas, Mourinho’ya büyük saygı duyduğunu söyledi. Mourinho’nun oyuncularına gereğinden fazla güvenerek büyük bir hata yaptığını samimi şekilde itiraf eden Fabregas; "Jose’nin en büyük sorunu oyuncularına fazla güvenmesiydi. Şampiyon olduğumuz için bize fazladan izin verdi. Takıma döndüğümüzde hiçbirimiz yeni sezon için hazır değildik. Jose bize her zaman inandı ama biz onu yüzüstü bıraktık. Bu yüzden hala kendimi çok kötü hissediyorum" dedi.

Fabregas, gelecek sezondan itibaren Chelsea'yi çalıştıracak Antonio Conte yönetiminde, yeniden zirve yarışının içinde yer alacaklarına inandığını da dile getirdi.

Sayfa Yükleniyor...