Farfus 100. yarışını kazandı

Dünya Binek Otomobiller Şampiyonası'nın Portekiz'de yapılan iki yarışından ilkini Gabriele Tarquini, ikincisini Augusto Farfus kazandı. Farfus şampiyonadaki 100. zaferine ulaştı.

Haberler - Ntvspor 06.07.2009 - 13:09

İSTANBUL - Dünya Binek Otomobiller Şampiyonası'nın 7. durağı Portekiz'in Porto kentiydi. İlk yarış kazalarla başladı. Sergio Hernandez, Jaap Van Lagen ile çarpıştıktan sonra duvara çarptı. İspanyol pilot kazayı yara almadan atlattı.

İlk turda meydana gelen diğer kaza ise yarışın durdurulmasına neden oldu. Augusto Farfus frenaj noktasını kaçırınca Alein Menu'ye çarptı. Kazaya 5 araç daha karıştı.

Yarış yeniden başladığında Farfus pitten geçme cezasını alırken, Seat pilotu Gabriele Tarquini ilk sıradaki yerini finişe kadar korumayı başarırken, Rob Huff ve takım arkadaşı Yvan Muller'in önünde zafere ulaştı.

Tarquini ikinci yarışın üçüncü turunda ise nicola larini ile çarpıştı. 9. turda da Franz Engstler hem Fleix Porteiro ile hem de Alain Menu ile temas etti.

Bu kez kazalardan etkilenmeyen Augusto Farfus, Yvan Muller ve Rickard Rydell'in önünde Dünya Binek Otomobiller Şampiyonası'ndaki 100. yarışını kazandı.

Bu yarışın ardından Seat pilotu Yvan Muller, Tarquini'nin 14 puan önünde şampiyona liderliğini sürdürdü.

Sayfa Yükleniyor...