Fatih Terim: Sabrım S.O.S veriyor

Fatih Terim Romanya maçı öncesinde yaptığı basın toplantısında dedikodu yaptıklarını söylediği yorumculara ateş püskürdü. Terim, medya yöneticilerini de uyardı.

09.09.2013 - 18:55

Fatih Terim: Sabrım S.O.S veriyor

A Milli Takım'ın 2014 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri D Grubu'nda Romanya ile deplasmanda oynayacağı kritik maç öncesinde teknik direktör Fatih Terim ve futbolcu Burak Yılmaz basın toplantısı düzenledi. Hakkında çıkan bazı haberlere serzenişte bulunan Terim, sabrının tükendiğini söyledi.

İki şeye dikkat çekmek istediğini ifade eden Terim, "Birincisi, mümkünse Türk spor kamuoyuna yönelik lütfen ama lütfen tahminini, rüyasını, fikrini bilgiymiş gibi sunan, hatta bunu için aslı olmayan kanıtlar öne süren yorumcular ve dedikoduculardan uzak durun. Haber alıyorum. Öğrenmek istiyorum veya öğrenirim sanıp büyük bir yanılgı içine düşmeyin lütfen" şeklinde konuştu.

'YAYINLARINIZDAN UZAKLAŞTIRIN'
Medya yöneticilerine de seslenen Terim, "Öyle bir devirde yaşıyoruz ki her şeyin göz önünde durduğu bir dünyada bilmeniz gereken her şey 1. sahıştan zaten size anlatılıyor. Demin söylediğim tiplere fazla inanmayın.

Buradan medya yöneticilerine seslenmek istiyorum. Kanallarınızda futbolu bildiğini iddia eden, iyi niyetli olmayan, kısa vadede belki iyi reyting getiren kişiler var. Ancak uzun vadede Türk futboluna ve kanalının itibarına zarar veren kişileri ya yayınlarınızdan uzaklaştırın ya da yanınızda ek iş verin. İşi gücü olmayan bazı kimseler bu pozisyonları gereği hak etmedikleri bir yer işgal ettiklerinden ve insanları kandıracakları bir ortam bulduklarından aktarmaları için bir fırsat doğuyor. Sizler de bunun parçası oluyorsunuz. Sabrın da sınırı var, artık S.O.S vermeye başladı. Vicdansızca bir yaklaşımı hak etmiyoruz" dedi.

'MUCİZE ARAYIŞI İÇİNDEYİZ'
Mucize arayışı içinde olduklarını belirten Terim, "Bir mucize arayışı içindeyiz. Yarın Romanya'nın bizi yenmesi ya da berabere kalması durumunda ne olacağını çok iyi biliyoruz. Ancak iki şeyi biz çok net oyuncularımıza anlatıyoruz. Bir, hata yapmaktan kormamalı, iki yenilmekten korkmamalı... Zaten kaybedeceğimizi kaybetmişiz. Bundan sonra çekineceğimiz bir şey olmaz. Çıkıp oynayacağız" dedi.

Romanya Milli Takımı'nın çok güçlü bir ekip olduğunun altını çizen Terim, "Rumen Milli Takımı, son yılların en güçlü takımı. Özellikle Macaristan karşısında çok iyi oynadılar. İşimiz kolay değil.Andorra maçından sonra yedi-sekiz oyuncumuz ishal ve grip oldu. Ama hiçbiri bunu şikayet olarak dile getirmedi. Ama dün Arda ile Gökhan Gönül idmana çıkamadılar. Bugün ise çıkacak mısınız diye sordurmadılar dahi. Kaybetme korkusunu kazanma arzusuna dönüştürmeyi isteyen bir takımız. Şu ana kadar şansımız hiç kazanmaktan yana olmamış, hep kaybetmekten yana olmuş. Son idmanda bir şey olmazsa, herhangi bir sakatımız yok" şeklinde konuştu.

Artık yeni bir sayfa açma vaktinin geldiğini belirten tecrübeli teknik adam, "Köklü bir çözümün pratik çözümden daha doğru olduğunu bilecek kadar hem tecrübeliyiz hem de imkanlarımız var. Olayları bir maç ya da şampiyona üzerinden alıp bu işin temelini ıskalamamalıyız. Yeniden yapılanma cümlesinden de bıktım. Artık kullanmıyorum. O cümleyi artık değşitirelim. O yapılanma var zaten. Dizayn etme diyelim ona. Bilgimiz var ve artık fikrimiz de var. Artık geriye bakmadan yeni sayfa açmalıyız. Yeni fikirler üretmeliyiz" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...