Türkiye Futbol Federasyonu'nun 27 Şubat Pazartesi günü yapılacak Olağanüstü Genel Kurulunda, 21 kişi başkan adaylığı için resmi başvuru yaptı.

Eski Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen de başkanlık için adaylık başvurusu yaptı.

Tüzmen yaptığı açıklamada, Türk futbolunun şu an geldiği noktada, iyi bir ekiple iyi bir çalışma yapılarak özveriyle görevin ifa edilmesi gerektiğini söyledi.

Bu süreçte doğru kararların verilmesi gerektiğine işaret eden Tüzmen, ''Biz de Türk futbolunu içinde bulunduğu kaostan kurtarmak için arkadaşlarımızla çalışma yaptık. Türk futbolunu ileriye götürecek bir çalışma yaparak, aday oldum'' dedi.

Tüzmen, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile de görüşerek onayını alacağını kaydetti.

Birçok kulübün desteğini alan Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören adaylığını açıkladı. TFF'de bir dönem ikinci başkanlık yapan Ata Aksu da adaylığını koyan isimlerden.

Zafer Mermer, İbrahim Hacıosmanoğlu ve Erdal Alkış daha önce adaylıklarını açıklamıştı.

Başkan adaylarının isimleri şöyle: Ahmet Ata Aksu, Erdal Alkış, Kerem Mahmut Canlı, Erdal Çilek, Yıldırım Demirören, Yılmaz Göbel, Nedim Güneş, Dr.Bülent Gürkut, İbrahim Ethem Hacıosmanoğlu, Necati Harman, Tekin Işıklıgil, Mehmet Kara, Semi Kopuz, Zafer Murat Mermer, Ayhan Sağaltıcı, Ümit Sarıkaya, Mehmet Selçuk, Kürşad Tüzmen, Adil Yazıcıoğlu, Zeki Yürekli ve Hasan Zinni

Adayların başvuru süresi bugün mesai bitiminde doldu. Seçimli Genel Kurul 27 Şubat Pazartesi Ankara'da yapılacak.

Geçen hafta UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik'in adı ön plana çıkmış ancak Erzik aday olmayacağını açıklamıştı.