Federasyon reddetti

Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, Beşiktaş'ın, Fenerbahçe ile yaptığı maçın iptali ve hükmen galip ilan edilmesi talebiyle yaptığı başvuruyu reddetti.

Haberler 27.04.2010 - 19:50

Federasyon reddetti

Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu, Beşiktaş'ın, Fenerbahçe ile yaptığı maçta hükmen galip ilan edilmesi yönündeki başvurusunu reddetti.

Federasyon yönetim kurulu bugün yaptığı toplantıda, Beşiktaş'ın başvurusunu da görüştü. Turkcell Süper Lig'de 18 Nisanda oynanan Fenerbahçe-Beşiktaş maçı ile ilgili hükmen yenilgi veya müsabakanın tekrar oynanması talebiyle Beşiktaş'ın yaptığı başvuru, "Uluslararası Futbol Oyun Kuralları ve TFF Futbol Müsabaka Talimatı'na herhangi bir aykırılık bulunmadığı" gerekçesiyle reddedildi.

Beşiktaş Kulübü, 1-0 kaybettiği Fenerbahçe maçında kural hatası yapıldığı gerekçesiyle karşılaşmanın iptali ve siyah-beyazlı ekibin hükmen galip ilan edilmesi talepleriyle 21 Nisanda TFF'ye başvurmuştu.

Söz konusu maçta Fenerbahçeli futbolcu Bilica, Beşiktaş'ın kazandığı penaltının kullanılmasından önce, penaltı noktasını kramponlarıyla çukurlaştırmış, siyah-beyazlı kulüp de bu eylemin maçın sonucun etkilediğini belirterek kural ihlali yapıldığını savunmuş, bunu talebine gerekçe olarak göstermişti.

Sayfa Yükleniyor...