Federasyondan Bordeaux'a yardım

Fransa Federasyonu, Bordeaux'un gelecek hafta Auxerre'le oynayacağı maçı, Fransız şampiyonunun Şampiyonlar Ligi'nde oynayacağı Olimpiakos maçı için erteledi.

09.02.2010 - 15:23

Federasyondan Bordeaux'a yardım

Bordeaux'nun, Fransa 1. Futbol Ligi'ndeki gelecek hafta Auxerre ile oynayacağı maç, Şampiyonlar Ligi'ndeki Bordeaux-Olimpiakos maçına yakın bir tarihe denk geldiği gerekçesiyle
ertelendi.
        
Fransa Profesyonel Futbol Ligi'nin açıklamasında, bugünkü toplantıda, 25. haftada 20 Şubat'ta oynanacak Bordeaux-Auxerre maçının ertelenmesine karar verildiği belirtildi.
        
''Bu kararın Fransa futbolu için alındığı'' ifade edilen açıklamada, Bordeaux-Auxerre maçının ne zaman oynanacağı kaydedilmedi. Açıklamada, ''Bordeaux, bu sayede Olimpiakos maçına daha iyi hazırlanabilecek'' denildi.
        
Bordeaux Teknik Direktörü Laurent Blanc, Auxerre maçının tarihinin 20 Şubat olarak belirlenmesine, Şampiyonlar Ligi 2. turunda Yunanistan'da Olimpiakos ile oynayacakları maçın 3 gün öncesine rastlaması nedeniyle tepki göstermişti.

Fransa Ligi'nde lider olan Bordeaux, yarın Fransa Kupas0ı'nda Monaco, 14 Şubat Pazar günü ligde evinde Saint-Etienne ile 17 Şubat'ta da Lig Kupası'nda Lorient ile karşılaşacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...