Federer anketlerde de zirvede

Yeni milenyumun ilk 10 yılı sona ererken, batılı yayın kuruluşları birbiri ardına anketler düzenliyor. Son olarak İngiltere'nin saygın gazetelerinden Independent, okuyucularına son 10 yıla damgasını vuran sporcuyu sordu. Anketten çıkan yanıt, ünlü İsviçreli tenisçi Roger Federer oldu.

Ntvspor 30.12.2009 - 10:30

Federer anketlerde de zirvede

Yeni milenyumun ilk 10 yılı birçok spor efsanesini ortaya çıkardı. Peki bu efsanelerin en büyüğü hangisi? İngiltere'nin saygın gazetelerinden Independent, bu soruyu düzenlediği anketle okuyucularına sordu.

Oylama sonunda son 10 yılın en önemli sporcusu Roger Federer oldu. 15 grand slam turnuvası kazanan Federer, hala kariyerinin zirvesinde. Bu yılı dünya sıralamasının 1 numarası olarak kapatan İsviçreli tenisçi, 2010 yılında unvanlarına yenilerini eklemenin planlarını yapıyor.

Oylama sonunda 2. sırada ise Filipinli ünlü profesyonel boksör Manny Pacqiao yer aldı.

Pacquiao, 6 ayrı kategoride de dünya şampiyonluğuna ulaşmayı başarabilen tek profesyonel boksör. Yıldız boksör parlak kariyeri boyunca, Ricky Hatton ve Oscar De La Hoya gibi boksörleri yenerek haklı bir şöhrete kavuştu.

İngiliz okuyucular 3. sıraya ise çok sevdikleri kriket sporunun efsanevi isimlerinden Andrew Flintoff'u oturttu. 4. sırada ise yılın son günlerinde büyük bir sex skandalı ile gündeme gelmesine karşın ünlü golfçü Tiger Woods yer aldı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...