Federer fire vermedi

Wimbledon'da Roger Federer, yarı finalde Alman Haas'a set vermedi ve peş peşe 7. kez İngiltere'de final hakkı kazandı.

Haberler - Ntvspor 03.07.2009 - 17:36

Federer fire vermedi

MEHMET SEVİNÇ - İsviçreli tenisçi Roger Federer’i Wimbledon finalinde görmek her ne kadar bizleri pek şaşırtmasa da, Tommy Haas’tan bugün daha iyi bir performans beklediğimi de belirtmem gerekir. Her ne kadar kariyerinde hiç Grand Slam finali görmemiş olsa da, Haas kağıt üstünde zorlu bir rakip olarak duruyordu. Özellikle de Roland Garros’ta oynadıkları beş setlik maçtan sonra.

Fedex en iyi günlerinden birinde olmadığını henüz maçın ilk oyunlarında gösterdi. Bu da Haas için büyük bir şanstı. Fakat Alman tenisçi bu şansı iyi kullanamadı. Özellikle ilk set tie-break’e gittiğinde Haas için bir umut ışığı doğmuş olsa da gözünü şampiyonluğa diken Federer kendini fazla zorlamadığı maçtan üç sette (7-6, 7-5, 6-3) galip ayrıldı.

Daha önce 11 kez karşılaşmışlar ve bu maçların dokuzunu Federer kazanmıştı. Wimbledon’da da kazanan yine İsviçreliydi. En iyi gününde olmasa da üst üste 7. kez Wimbledon finaline emin adımlarla yürüdü. Federer 2009 Wimbledon finalinde, tüm zamanların en çok Grand Slam kazanmış tenisçisi olmak için Andy’lerden biriyle karşılaşacak. Rakip ister Murray, ister Roddick olsun, Federer için tek bir hedef olacak. 6. Wimbledon ve 15. Grand Slam şampiyonluğu...

Sayfa Yükleniyor...