Federer şaşırtıyor

Tenis dünyasının 1 numaralı raketi Roger Federer'in son haftalardaki düşüşü sürüyor. Indian Wells turnuvasına erken veda eden Federer, Miami Açık'tan da çeyrek finalden önce elendi.

Ntvspor 31.03.2010 - 15:40

Federer şaşırtıyor

Miami Açık'ın 3. turunda Florent Serra karşısında çok zorlanan Roger Federer, 4. turda Thomas Berdych ile karşılaştı.

Maça iyi başlayan çek tenisçi, Federer'in servisini kırdığı ilk seti 6 - 4 kazandı. Berdych, 2. sette 6 - 5 öndeyken Federer'in servisini kırmaya çok yaklaştı. Ancak başarısız olunca tie-break'e gidildi ve Federer seti aldı.

Son set de büyük çekişmeye sahne oldu. 5 - 4 yenik duruma düşen Berdych, önce Federer'in servisini kırdı; ardından da İsviçreli rakibini tie-break sonucu turnuvanın dışına itti.

Bu yıl sadece 4. turnuvasına katılan Rafael Nadal ise hızla eski formuna kavuşmaya başladığını bir kez daha gösterdi. Nadal, 4. turda vatandaşı David Ferrer'i eledi. İlk seti tie-break sonucu kazanan Nadal, 2. seti de 6-4 aldı.

Fernando Verdasco - Marin Cilic mücadelesi de büyük çekişmeye sahne oldu. Verdasco, 6 - 4 ve 7 - 6 sonuçlanan iki setle çeyrek final vizesi aldı.

Kadınlarda ise Marion Bartoli yoluna devam ediyor. 3. turda Svetlana Kuznetsova'yı eleyen Bartoli, Yanina Wickmayer'i 6 - 4 ve 7 - 5 sonuçlanan 2 setle turnuvanın dışına iterek çeyrek finalist oldu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...