İSTANBUL - Son dönemlerde uluslararası turnuvalarda adından söz ettiren Türk tenisçi Marsel İlhan, bundan sonraki turnuvalarda daha büyük başarılar yakalamak istediğini, yıl sonuna kadar da dünya tenisinin ilk sıralarında yer alan Roger Federer veya Rafael Nadal ile karşılaşmak istediğini söyledi.

Marsel İlhan, yaptığı açıklamada, önümüzdeki turnuvalar için büyük tecrübeler edindiğini vurgulayarak, ''Sene sonuna kadar Federer veya Nadal ile karşı karşıya gelmek istiyorum. Bir sakatlık olmazsa böyle bir maçın bu sene olacağını umuyorum'' dedi.

İlhan, son olarak Avustralya Açık Tenis Turnuvası'nda dünya sıralamasında 11. sırada yer alan Şilili Fernando Gonzalez ile karşı karşıya geldiğini hatırlatarak, ''Bu maçı Eurosport verdi. Herkes de bu keyifli mücadeleyi izledi'' diye konuştu.

Türk tenisçi, 2009 yılının istediği gibi geçtiğini ifade ederek, şunları söyledi:
''Önemli başarılar yakaladım. Akdeniz Oyunları'nda final oynadım ve gümüş madalya aldım. ABD Açık Tenis Turnuvası'nda ikinci turda oynadım. Bu seneye de iyi başladım. Umarım yıl sonunda ilk 100'e girmeyi başarırım. Geçen sene ilk 150'ye girmek istedim. Ama 154. sırada yer aldım. Avustralya Açık Tenis Turnuvası'ndan sonra bu hedefe ulaştım. Hedef olarak ilk 100'e girmek kaldı. Bu sene sonunda da bunu başarmayı umuyorum.''

Başarıya giden yolda çok büyük destekler aldığını kaydeden Marsel İlhan, ''Antrenörüm konusunda sıkıntı yok. Çok iyi bir antrenörüm var. Bir ekip oluşturduk. Önümüzdeki turnuvalar için daha çok tecrübe kazandım. Ekip olarak daha büyük başarılar için çalışıyoruz'' dedi.

Başarılı sporcu, özellikle Avustralya Açık Tenis Turnuvası'nda Türk vatandaşların desteğinin kendisini çok mutlu ettiğini vurgulayarak, ''Bu destek her gün artıyor. Bundan dolayı gurur duyuyorum. Ancak henüz yıldız olduğumu düşünmüyorum. Daha çok çalışmam gerekiyor'' diye konuştu.

Bu yıl için önlerine koydukları ilk 100'e girmeyi başardıkları takdirde hem daha çok para kazanacağını, hem de Türk tenisine ilginin artacağını ifade eden Marsel, ''Bu şekilde bütün turnuvalara ana tablodan gireceğim. Bu da başarıya giden yolda mücadelemi kolaylaştıracak'' diyerek sözlerini tamamladı.