Federer'in niyeti yok

Dünya tenis sıralamasının bir numarası Roger Federer, hayranlarının içine su serpti.  28 yaşındaki sporcu, emekliye ayrılmayı aklından bile geçirmediğini söyledi.

Ntvspor 13.05.2010 - 12:54

Federer'in niyeti yok

Roger Federer, 12 yıllık profesyonel tenis kariyerine çok az sporcunun erişebileceği başarılar sığırdı. 28 yaşındaki sporcu, Grand Slam turnuvalarında 16 kez şampiyonluğa ulaştı, 2 yıl önce olimpiyat şampiyonu oldu, toplam 62 turnuva zaferi elde etti. Dünya sıralaması liderliğini ondan daha uzun süre koruyan bir erkek tenisçi olmadı. Bir dönem aralıksız 237 hafta sıralamanın zirvesinde kaldı. Federer yine de en parlak günlerinin henüz gelmediğini düşünüyor.

İsviçreli tenisçi, BBC'ye yaptığı açıklamada, "Kariyerimin ikinci yarısına girdiğimi söylemekten rahatsızlık duymuyorum. Ama olabildiğince uzun süre tenis oynamaya devam etmek istiyorum. Bu sporu bırakmak aklımın ucundan bile geçmiyor. Bunu düşünebileceğim ruh halinden çok uzağım." diye konuştu.

Yıldız tenisçi "İnsanlar 2012 Olimpiyatı'nda emekliye ayrılacağımı düşünüyor ama bu doğru değil. Ne zaman emekliye ayrılacağınız bedeninizin ne kadar dayanabileceğine bağlıdır. Yine de 2012'den sonra da uzun süre tenis oynamaya devam etmek istiyorum" dedi.

Federer harika bir yıl geçirdiğini de sözlerine ekledi. Avustralya açık, Fransa açık ve Wimbledon zaferlerini hatırlatarak "Bir yıl önce 2 kızım dünyaya gelmemişti. 3 Grand Slam şampiyonluğum daha oldu. Bir Grand Slam Turnuvası’nda da final oynadım. Son bir yıl içinde olanlar büyüleyiciydi." ifadelerini kullandı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...