Sarı-kırmızılı takımın Brezilyalı yıldız ismi Felipe Melo, NTV Spor’a açıklamalarda bulundu. Kimsenin sezon başında şampiyon olacaklarına inanmadığını ifade eden Melo, “Şampiyonluk yolunda zor zamanlar yaşadık. Kimse bizim şampiyon olacağımıza inanmıyordu. Çok önemli bir şampiyonluk kazandık" dedi. Yaşadığı sakatlığın ardından kısa sürede takıma dönmesiyle ilgili olarak ise Melo, “Sivasspor maçından önce oynayamadım, ayağımı hissetmedim. Daha sonra da ameliyat olma kararı çıktı. Tabii ki, çok gereksiz konuşanlar da oldu. Bana çok uzun zaman biçtiler. Tanrıya şükür ki, kısa sürede dönebildim. Bunun sırrı tamamen Tanrıya inanmak" diye konuştu.

"HAMZA HAMZAOĞLU BİZE ÇOK ŞEY KATTI"

Teknik direktör Hamza Hamzaoğlu’nun şampiyonlukta büyük payı olduğuna dikkat çeken 31 yaşındaki oyuncu, “Prandelli belki daha tecrübeli, o da iyi işler çıkardı ama geçmiş, geçmişte kaldı. Hamza Hamzaoğlu da çok iyi bir teknik adam. Bize çok şey kattı. Bu şampiyonlukta büyük payı var" şeklinde konuştu.

“INTER’DEN TEKLİF ALMADIM”

Takım arkadaşlarını ve Galatasaray’n Kulübü’nü Twitter'dan takip etmeyi bırakmasına ilişkin sorulan bir soruya da Melo, “Bu benim özel hayatım ve kimseyi ilgilendirmez. Ayrıca Inter'den de hiçbir teklif almadım. Bu haberler sadece gazetelerde yazıyor ancak doğru değil. Mancini'nin benim hakkımda söylediği iyi şeyler var. Zaten bunun için çalışıyoruz. Güzel sözler duymak için. Galatasaray ile sözleşmem var ancak ben de geleceğimi düşünmek zorundayım. Benim odaklandığım Galatasaray. Kimse kupa finalinin kolay olacağını sanmasın. O maç da çok zor olacak" diye konuştu.

“KUPA TÖRENİNDE ÇOK ÜZÜLDÜM”

Dün yapılan kupa töreninde çok üzüldüğünü ifade eden Melo, sözlerini şöyle tamamladı:

“Burada çok üzüldüğüm zamanlar olmadı ama dün çok üzüldüm. Çünkü Abdurrahim Albayrak ve Ali Dürüst yanımızda yoktu kupa töreninde. Buna çok üzüldüm. Bizden başarı anlamında çok daha fazla şey yaşadılar. Keşke onlar da isimleri okunarak sahaya davet edilseydi.Burada kim suçlu bilmiyorum ama bu olmamalıydı. Ben buraya geldiğimde yine o insanlar vardı. İkisinin de bence Galatasaray'a ihtiyacı yok. Onlar bu hayata Galatasaray’sız da devam eder ancak Galatasaray'a çok yardımları var. Ödemelerde zorluk çıktı mı, Abdurrahim bey oradaydı, taraftarlar sorun oldu mu, onlar oradaydı. Onlar dün kesinlikle sahada olmalılardı.”