İstanbul Kadıköy'de Fenerbahçelilerin "Türkiye İçin Adalet, Fenerbahçe İçin Adalet" yürüyüşü vardı.

Sarı-lacivertli taraftarlar, Fenerbahçeli Avukatlar Derneği'nin çağrısıyla Şaşkınbakkal'da toplandı.

Yürüyüşe, Fenerbahçe Başkanı Aziz Iıldırım, yönetim kurulu üyeleri, Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk ve kulübün eski sporcuları katıldı.

Fenerbahçe Kulübü Üst Yöneticisi (CEO) Hasan Hakkı Yılmaz, etkinliğe dünyanın her yerinden katılımcıların olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"Çok önemli bir adalet yürüyüşü. Bu yürüyüş başkanının, Fenerbahçe'nin üstünde bir yürüyüş. Bu insanları görünce içim kabarıyor. Fenerbahçe sevgisi olduğu müddetçe Fenerbahçe'nin kimseye ihtiyacı yok. Geçici sorunlar da hallolacak. Türkiye'nin dünyanın her yerinden insan var. Bana sorarsanız bu Fenerbahçe'nin ötesinde. Herkesin dik duruşa, adaletli duruşa ihtiyacı var. Sonunda ne olur bilemem. Fenerbahçeliler burada kendilerini ifade ediyor."

Asbaşkan Ömer Temelli, yürüyüşü organize Fenerbahçeli Avukatlar Derneği'ne teşekkür ederek, "Bu yürüyüşü 'Türkiye için adalet Fenerbahçe için adalet' istediğimiz için yapıyoruz. İnşallah bu yürüyüş sonrasında birtakım mesajlar alınır. Türkiye için güzel adaletli bir dünya kurulur" dedi.

Asbaşkan İsfendiyar Zülfikari, Özel Yetkili Mahkemeler'in (ÖYM) verdiği kararların kamuoyunda tartışıldığını aktararak, "Bu yürüyüş, hem üzücü hem gurur verici. Üzücü olduğu yön, başkanımız haksızlığa uğraması, sevindirici yönü ise herkes bizi destekliyor. ÖYM'lerin verdiği kararlar sorgulanıyor. Bize de yeniden yargılanma yolunun açılıp, Fenerbahçe'nin aklanmasını istiyoruz. 3 Temmuz'dan beri bize destek veren Fenerbahçe taraftarına ayrıca teşekkür ederiz" diye konuştu.

'TARAFTARLARIMIZ DİRENİYOR'
Asbaşkan Şekip Mosturoğlu Türkiye'nin hayırlı bir yola girdiğini anlatarak, adaletin herkes için bir bütün olduğunu vurguladı.

Barışçıl eylemleri büyük kitlelerle yapmanın önemine dikkati çeken Mosturoğlu, şöyle konuştu:

"3 Temmuz'dan itibaren taraftarlarımız direniyor. Bundan sonrası Türkiye için aydınlık ışıkların yanacağı süreç olacak. Bizim zamanında konuştuğumuz ve konuşmaya devam ettiğimi masumiyet ilkesi, tapeler gibi konuları bugün Türkiye söylüyor. Türkiye bir yere varacaksa adil yargılama, bağımsız yargı ile varacak. İnşallah Türkiye hayırlı bir yola girdi. İnşallah sonuç alınacak. ÖYM'ler tartışılıyor. Buralarda Fenerbahçe'nin dışında başka insanlarda yargılandı. Hala cezaları infaz ediliyor. Adalet herkes için bir bütün."

Sarı-lacivertli kulübün bir diğer asbaşkanı Mithat Yenigün de kendileri için bir ayrıcalık talebinde bulunmadıklarını aktararak, "Biz ayrıcalık istemiyoruz, yanlış anlaşılmasın. Adalet hepimize lazım. Aziz Yıldırım'ın yaptıklarının tescilidir bu. 15-16 yılda yaptıklarının kanıtı. Başkanımız hayatını Fenerbahçe'ye adamıştır. Bugün yalnız Fenerbahçeliler değil diğer takım taraftarları da bunu görüyor. Çekinmeden toplumla bir arada yürüyen bir insandır" şeklinde görüş belirtti.

KOÇ: TARİHİ BİR GÜN YAŞANIYOR
Sarı-lacivertli kulübün eski asbaşkanlarından Ali Koç ise 3 Temmuz'u unutmadıklarını dile getirerek, şu ifadeleri kullandı:

"Burada tarihi bir gün yaşanıyor. Sadece camiamız için değil çocuklarımızın geleceği için de tarihi bir gün. 3 Temmuz'u unutmadık. Türkiye geleceği için bu yürüyüşe katılanlar, Fenerbahçe için, Türkiye için adalet istiyor. İnşallah devletimiz, hükümetimiz bir şekilde bunu çözüme kavuştururlar. Fenerbahçe sadece spor kulübü değil. Tarih bir gün gerçekleri yazacak. Doğru çalışan hukukun rengi olmaz."

Farklı takımların taraftarlarının da katıldığı yürüyüşün ardından, Fenerbahçeliler Kasımpaşa maçını izlemek üzere Saracoğlu Stadı'nın yolunu tuttu.