Fenerbahçe "Bu kadarına pes" dedi

Galatasaray'daki geleceği tartışılan ve transfer döneminde ne yapacağı merakla beklenen Arda hakkında, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın sözylediği iddia edilen "İki bilemediniz üç sene sonra Fenerbahçe'ye imzayı atar" ifadelerine Fenerbahçe'den sert bir yalanlama geldi.

Haberler - Ntvspor 28.04.2010 - 08:49

Fenerbahçe "Bu kadarına pes" dedi

FENERBAHÇE'DEN YALANLAMA
Fenerbahçe Kulübü, "Arda da o şapkayı mutlaka takacak" haberini sert bir dille yalanladı. Fenerbahçe resmi internet sitesinde "Bu kadarına pes" başlığıyla yer alan açıklamada, "Haber, baştan aşağı uydurma bir senaryodur" ifadesi yer aldı.

Fenerbahçe, açıklamasının devamında haberin "uydurma" olduğunu ifade ederken, "Sabah Gazetesi'ni; tamamen 'uydurma ve hayali diyaloglar' üzerine kurulmuş bir senaryoyu, gerçekmiş gibi kabul edip bir de yarım sayfa boyutunda bir haber olarak gördüğü için kınıyoruz" denildi.

Açıklamada, başkan Aziz Yıldırım'ın Arda hakkında sarf ettiği iddia edilen sözlerinin de yalan olduğu belirtildi ve spor basını hakkında yorum yapıldı: "Başkanımız Sayın Aziz Yıldırım'ın, Galatasaraylı futbolcu Arda ile ilgili sarf ettiği iddia edilen sözlerin tamamı yalandır. Fahiş hatalarla dolu haberler ve doğrularla ilgisi olmayan hayali senaryoların, gazetelerde sayfa sayfa haber olarak yayınlanması, spor basınına olan güvensizliği her geçen gün artırmaktadır. Bu bağlamda bizler, Türkiye'de spor gazeteciliğinin gittiği noktayı kaygı ile izliyoruz.
Basının bu tavrı, Türk sporuna zarar veriyor ve spor basınımızın, uydurma senaryolardan haber yapma hastalığından biran önce kurtulması gerekiyor."

"ARDA DA BİR GÜN FENERBAHÇE ŞAPKASINI TAKACAK" HABERİ
Sabah gazetesinden Zafer Ertem'in haberine göre, Arda Turan da Fenerbahçe şapkasını takacak. Aziz Yıldırım'ın iddia ettiği şapkanın üzerinde "Bir gün herkes Fenerbahçeli olacak" yazıyor. Fenerbahçe Başkanı, Galatasaray'la sezon sonunda bağlarını koparması beklenen Arda Turan'ın 2-3 sene içinde Fenerbahçe forması giyeceğinden emin. Aziz Yıldırım'ın Galatasaray'ın Bursaspor ile golsüz berabere kaldığı karşılaşmanın ardından Arda Turan'ın medyaya yaptığı açıklamaları da dikkatle takip ettiği ve "Arda'nın Galatasaray ile gönül bağı iyice zayıfladı. Sezon sonu büyük ihtimalle Avrupa'ya gider. Oradan da kısa süre içinde Fenerbahçe'ye gelir" dediği öğrenildi. Özellikle bu sezonun ikinci yarısında FBTV'de özet görüntüleri izlerken Galatasaray maçlarına sıra geldiğinde Arda için, "Bu çocuğu mutlaka alacağım" iddiasında birkaç kez bulunduğu öğrenilen Yıldırım, geçen hafta sonu gelen liderliğin ardından aynı iddiayı daha da yüksek sesle ve daha kalabalık ortamlarda dile getirmeye başladı. Yıldırım, yönetim kurulu üyeleri Abdullah Kiğılı, Şekip Mosturoğlu ve Cihan Kamer'in de bulunduğu bir ortamda Galatasaray'ın genç kaptanının sezon içindeki performans dalgalanmasının da analizini yaptı: "Haziran'da Adnan Polat'a 'Arda'yı bize verin. Hesabınıza 15 milyon Euro'yu nakit yatırayım' dedim. Sonra İstinye Park'ta Arda'yla karşılaştım. Bayramlaşırken ona Fenerbahçe formasının çok yakışacağını söyledim. Bu teklifler sonrası Arda'nın performansına, nereden nereye geldiğine bakın. Onu ne kadar istediğimi biliyor. Arda, duyguları nedeniyle 'Hayır' dedi ama dengesi bozuldu. O günden sonra performansı hep aşağı gitti."

'EMRE KADAR SÜRMEZ'
Aziz Yıldırım'ın iddialı sözleri bu kadarla da kalmadı: "Arda'nın 2012'ye kadar Galatasaray ile sözleşmesi var. Ama bu gidişle bu sezon sonu ayrılır. İki sene, bilemedin üç sene sonra tıpış tıpış Fenerbahçe'ye gelir. Eminim ki; Emre (Belözoğlu) kadar uzun sürmez. Emre çok direndi. Yurtdışında oynamaya çabaladı. Arda ise iki, bilemediniz üç sene sonra Fenerbahçe'de oynar. Belki ben burada olmam ama siz görürsünüz arkadaşlar."

TOTTENHAM İDDİASI
Arda Turan'ın Bursa maçından sonra yaptığı Galatasaray'dan ayrılacağı düşüncesini pekiştiren açıklamaları üzerine Sergen Yalçın, Pazartesi gecesi NTVSpor'da yıldız futbolcunun Tottenham'a transfer olacağını iddia etti. Sergen Yalçın, '90+' programında "Kesin olduğunu söyleyemem. Ama Arda Turan 12 milyon Euro bonservis karşılığında Tottenham ile anlaştı" dedi.

NTVSPOR.NET ANKETİ - "ARDA GİTMELİ"
Bu arada Arda Turan'ın son açıklamalarından sonra NTVSPOR.NET'in kullanıcılarına sorduğu, "Galatasaray ve A Milli Takım'ın yıldız futbolcusu Arda Turan, gitmeli mi kalmalı mı?" anketine katılanlar büyük çoğunlukla Arda Turan'ın Avrupa'ya transfer olması gerektiği yönünde oy kullandı. Siz de bu ankete katılmak ve yorum yapmak istiyorsanız TIKLAYIN

ADNAN POLAT CEPHESİ
Galatasaray Başkanı Adnan Polat, Lig TV'ye yaptığı açıklamada çok eleştirilen Arda Turan'a sahip çıktı. Arda'nın sistemli olarak yıpratıldığını iddia eden Polat, "Arda'ya yapılanlara demir dayanmaz; eğilir ve bükülür. Üç yılda 200 maç oynamış bir futbolcuya yapılanlar yanlış. Herkes onu rahat bıraksın. Arda ile yolları ayırmak, başka takıma transfer etmek, para kazanmak gibi bir düşüncem asla yok. Arda hiçbir yere gitmiyor. Ne biz gönderiyoruz, ne de kendisinin ayrılma isteği oldu. Çünkü bana sözü var" dedi.

'G.SARAY İLE ÖZDEŞLEŞTİ'
Arda'nın 15 milyon Euro bonservis ile yurtdışına gönderileceği haberlerine de değinen Polat, "Arda ile beş yıllık sözleşmemiz var. Benim kaptanımın parayla pulla işi olmaz. Yazılıp çizilen rakamları ne ben telafuz ettim, ne de başkaları. Arda 'Kupa kaldırmadan hiçbir yere gitmem' dedi. Ama bazıları Arda'nın gitmesi için çaba harcıyor. Arda gibi bir oyuncuya sahip olduğumuz için şanslıyız. Arda'yı hayal edenler bunu ertelemeli. Çünkü Arda Galatasaray ile özdeşleşmiş durumda" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...