Aykut Kocaman: Fenerbahçe Bursa'yı yenerse rüzgarı arkasına alır

Fenerbahçe'nin ilk Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman gündeme dair açıklamalarda bulundu. Fenerbahçe'nin Bursaspor'u yenmesi durumunda bir sıçrayış yapabileceğini belirten Kocaman, "Başakşehir yüzde 99 ilk iki içinde olur. Başakşehir'i en çok zorlayacak takım Galatasaray" dedi.

ntv.com.tr 08.01.2019 - 07:08

Aykut Kocaman: Fenerbahçe Bursa'yı yenerse rüzgarı arkasına alır

Fenerbahçe'de yaşanan başkanlık değişimi sonrası kulübe veda eden Aykut Kocaman, tarihinde ilk kez Türkiye Kupası şampiyonluğu yaşattığı Konyaspor'dan gelen teklifle yeniden Süper Lig'e döndü. 

Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman takımın antalya kampında Sabah gazetesinden Volkan Demir'in sorularını yanıtladı. Kocaman'ın röportajından öne çıkanlar başlıklar şöyle; 

"KUŞKUYLA YAŞAYACAK İNSAN DEĞİLİM"

"Yardımcılar konusuyla ilgili G.Saray maçından sonra söyleyeceğimi söyledim. Onlarla ilgili yüzde 1 bile kuskum yok. Yüzde 1 bile... Böyle bir kuşkuyla yaşayacak bir insan değilim. Bu işlerin içinde olacak insanlar değiller. Ben 12 ayda F.Bahçe'de yaşadıklarımı, bugün, yarın ne olabilir her şeyi içine alarak ilgililere anlattım. Eğer bilgiyse, bilgi budur..."

"FENERBAHÇE BURSA’YI YENERSE RÜZGARI ARKASINA ALIR"

"Fenerbahçe’nin  ilk yarı performansıyla ilgili çok fazla şey söylemek istemiyorum. Ben ayrıldıktan sonra 3-4 ay boyunca hiç futbolla ilgim yoktu. Dünya Kupası'nı bile yarım yarım izledim. Kulüp içinden bana gelen talepler doğrultusunda her şeye olumlu yanıt vermeme rağmen, bitmek tükenmek bilmeyen bir saldırı ile karşılaştım. Saldırılar bir türlü bitmedi. Konyaspor'dan böyle bir teklif gelince, hiç düşünmedim bile... Pazarlık bile yapmadım. Başlayalım dedik, başladık.

Fenerbahçe ile ilgili şunları söyleyeyim: Şu anda devre arası büyük umutlar var. Yeni bir hoca geldi. Yeniden bir şeyleri çevirmeye çalışıyor. Bursaspor maçı büyük hedef gibi gözüküvor. Eğer Bursaspor maçını kazanmayı başarabilirse Fenerbahçe, rüzgân arkasına alarak bir sıçrayış yapabilir. Ancak bunun tersi de var. Bu kadar umut doluyken, eger Bursaspor maçında istenmeyen bir sonuç alınırsa, zihinsel ve duygusal kırılmaya yol açabilir."

"VAR COŞKUYU ORTADAN KALDIRDI"

"Yanlış alışkanlıklar değişmediği sürece, VAR birkaç tane hatayı ortadan kaldıracak ancak kalan hatalarla beraber yaşama ve aynı sorunları konuşmaya devam edeceğiz gibi gözüküyor. Belki penaltı, kırmızı kart gibi, ofsayt gibi pozisyonlarda birtakım şeyler ortadan kalkacak. Ama yine sonuçta bir şeylere insanlar karar verdiği için 1 tane hata olacak. İşte o 1 tane hata bu kez kasıtlı yapılıyor diye tartışılacak.

Alanya maçında yaşadığımız duygu var, VAR'ın getirdiği... Önce gol attık, sevindik. Gol iptal oldu, rakip sevindi. Golü attığınızda anlık coşku muazzamdır. Duyguyu ortadan kaldırdı. Biraz bekle, izle, sonra sevin gibi bir davranış biçimimiz olacak. Kısacası anlık patlamaları ortadan kaldıracak. Bu belki benim için geçerli olmayabilir ama başkaları için sıkıntı olabilir gibi gözüküyor. Ben üzüntümü-sevincimi yaşıyorum. Ama gösterme konusunda sıkıntılıyım."

"BAŞAKŞEHİR’İ GALATASARAY ZORLAR"

"Başakşehir yüzde 99 ilk ikinin içinde olur. Şampiyonluğu kaçıracak olsalar da tepede olacaklar. Bu çok net. Başakşehir'i bence Galatasaray dışında zorlayacak takım gözükmüyor. Beşiktaş nasıl hamle yapacak, Trabzonspor nereye kadar taşıyacak, onları bilmiyorum. Galatasaray Garry Rodrigues satışıyla dengesini koruyacaktır. Başakşehir'i en çok zorlayacak takım Galatasaray. İkinciyle sekizinci arasındaki takımları değerlendirecek olursak, ikincinin sekizinci olma ihtimali de yüksek, sekizincinin ikinci olma ihtimali de yüksek. Mali durumu iyi olan Anadolu takımları iyi tercihler yapabilirse, yukarıda kalmaya devam edecek. Daha aşağıya inersek, ilk 8'i tahmin etmekten daha zor."

HEDEFİMİZ İLK 3

"Makas daraldıkça ligde söz sahibi olacak takımlar var. Bunlardan biri tartışmasız Konyaspor. Bir kere şehir çok istiyor. Konyaspor benim dönemimde 66 puan almıştı. Şimdi biz Konyaspor'u her yıl ortalama 51 puan alan bir takım haline getirmeye çalışacağız. 51 puan iki maçtan birini kazanmak demek. Bu kudreti yakalayabilirsek bir adım daha atabiliriz. İşte o zaman ilk üçün içine yuva kuran bir takım olabilirsiniz. Bıraktığım kadronun son hali bugünkü takımdan daha uyumluydu. Bu kadro ise daha hızlı."

Sayfa Yükleniyor...