Fenerbahçe: FIFA'dan görüş aldık

Fenerbahçe Kulübü, Süper Lig'in 10. haftasındaki Galatasaray maçı öncesinde yaşanan olaylar nedeniyle futbolcuları Bilica'ya verilen cezaya ilgili FIFA'dan sadece görüş aldığını açıkladı.

12.01.2010 - 16:10

Sarı-lacivertli kulübün resmi internet sitesinde yapılan açıklamada, televizyon görüntülerine dayalı olarak sporculara ceza verilmesi konusunda FIFA'ya gönderdikleri mektup konusunda medyada yer alan haberde yanlış yorumlandığı belirtilerek, şu görüşlere yer verildi:
"Futbolcumuz Fabio Alves Da Silva'nın (Bilica) Galatasaray maçı öncesinde yaşanan olaylar nedeniyle PFDK tarafından verilen cezasına karşın bilindiği üzere kulübümüzün TFF Tahkim Kurulu'na bir itirazı olmuştur. Yaptığımız itirazda savunmamızda kullanmak üzere konu ile ilgili FIFA'nın görüşlerine de başvurulması uygun görülmüş ve bu amaçla FIFA'ya bir mektup yazılarak görüşleri sorulmuştur. Ancak üzülerek görüyoruz ki, başvurumuz bazı basın yayın kuruluşlarınca yanlış yorumlanmış ve (Fener'e FIFA'dan tokat gibi yanıt) şeklinde son derece yakışıksız ifadelerle kamuoyuna aktarılmıştır. Kulübümüz FIFA'ya herhangi bir şikayet başvurusunda bulunmamıştır. Bu durum başvuru mektubu okunduğunda da rahatça görülebilmektedir. Futbolcumuza verilen ceza ile ilgili benzer durumlar konusunda görüşlerine başvurduğumuz FIFA, kulübümüze yanıtı yollamıştır. Söz konusu yanıtın, FIFA Disiplin Komitesi'nin sapma göstermeyen içtihatlarına ilişkin kısmı, kulübümüzün savunmasında aynen kullanılmıştır. Dolayısıyla savunmamızda kullanmak üzere yaptığımız bir başvuru ve aldığımız yanıtın (Tokat gibi cevap) şeklinde aktarılması son derece yanlış ve çirkindir."

Açıklamada Fenerbahçe Kulübü'nün FIFA'ya gönderdiği mektup ve FIFA'nın yanıtı da yer aldı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...