MERT AYDIN – 5 eksikle Sivasspor’a 5 gol attı Fenerbahçe. Rakibin zaafları o kadar ön plandaydı ki sarı-lacivertlilerin performansı gölgede kaldı. Uğur Boral dışında da övgü treninde vagon bulabilen pek olmadı. Herkes takımın mücadele gücünden ögüyle söz ediyor. Ama bu kez rakip Bursaspor. Ertuğrul Sağlam yönetiminde ligin tozunu atan Bursa hem de.

İlişkili Haberler


Maçın hemen başında Bursaspor öyle bir baskı koyuyor ki önde ister istemez artıyor karşılaşmanın temposu. 6’da Sercan sağdan lokomotif gibi geliyor. Şutu güzel bir orta oluyor. Ama Ozan İpek uzak direkte boşa kürek çekiyor. 17’de bu kez Fenerbahçe geliyor. Emre, yaydaki Semih’e uzatıyor topu. Kurnazca sağdaki Alex’e atıyor pası Semih. Alex’in direğin üzerinden giden şutu biraz sonra olacakların habercisi. 21’de sol bek Andre Santos, gelecek hafta başlayacak Kış Olimpiyatları’na katılacak kayakçıları kıskandıran bir slalom yaptı. Vuruşunda Ivankov’un bacaklarında kaldı gol sevinci.

22’de Alex orta yuvarlağın önünden serbest atışı kullandı. Süzüle süzüle gelen top kimseye değmeden direkle öpüşüyor. Topu takip eden Andre Santos sert vuruyor: 1-0. 25’te yine bir duran topun devamında Lugano sağdaki Semih’e uzatıyor. Onun şutu Ivankov’dan dönüyor. Lugano gelişine çakıyor voleyi: 2-0.

40’ta Özer topu içeri kaldırdı. Alex’ten önce Mustafa vurdu ama Semih doğru yerdeydi: 3-0. İlk yarının kötü anları Sercan ve Uğur’un sakatlanmalarıydı.

İkinci yarı da pozisyonla başlıyor. 49’da kafa-ayak kombinasyonlarıyla ilerleyen Özer yakından yan direği vuruyor. 57’de Ali ile Bursaspor geliyor. Vuruşu Volkan’ın üzerine. Bursaspor’un verimsiz ama baskılı oyunu 20 dakika sürdü. Sonra onlar da durdu. 78’de Gökhan Ünal solda boş kaldı. Ağır hareket edince savunma yetişti. O da istediği vuramadı topa.

Fenerbahçe kazanmaya alıştı. İstedikleri zaman maçı farklı bir tempoya taşıyabiliyorlar. Bursaspor belki doğru bir düşünceyle önde bastı. Ama Fenerbahçe’nin enerjisi ve gücü tempoya daha uygundu. Böyle olunca yarı final kapısı ardına kadar aralandı Fenerbahçe için.FENERBAHÇE: 3 - BURSASPOR: 0
Stat:
Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu
Hakemler: Hüseyin Göçek, Serkan Gençerler, İsmail Şencan
Fenerbahçe: Volkan Demirel, Gökhan Gönül, Lugano, Bilica, Dos Santos, Özer, Cristian, Emre (Dk. 66 Selçuk), Uğur (Dk. 36 Vederson), Alex, Semih (Dk. 72 Gökhan Ünal)
Bursaspor: Ivankov, Ali, Ömer, Zapotocny (Dk. 46 İbrahim), Mustafa Keçeli, Turgay, Kirita, Bekir Ozan (Dk. 66 Iglesias), Ozan, Ergic, Sercan (Dk. 30 Volkan)
Goller: Dk. 22 Dos Santos, Dk. 25 Lugano, Dk. 40 Semih (Fenerbahçe)
Sarı Kartlar: Dk. 49 Bekir Ozan, Dk. 66 Mustafa Keçeli, Volkan (Bursaspor), Dk. 58 Lugano (Fenerbahçe)

Toplu sonuçlar, gruplarda görünüm, maç programı ve tüm haberler.