'Fenerbahçe ligde neden oynasın'

Talep UEFA'dan geldi, uygulamasını men kararı alarak federasyon yaptı. Ortaya çıkan tabloyu yorumlayan spor yazarları bazı sorular da sordu!

24.08.2011 - 20:20

"Bize, şike soruşturması kapsamında kesin karar vermemiz gereken bir durum olmadığı söylendi."

"UEFA'nın Şampiyonlar Ligi'ne katılmasına izin vermediği bir takımı ben yerel ligde neden izleyeyim."

"Bu kararın sinyali, etik kurulu raporu sonrası Mehmet Ali Aydınlar'ın açıklamasında vardı."

Fenerbahçe Şampiyonlar Ligi'nde yok.

UEFA, Fenerbahçe'nin çekilmesini istedi, olmazsa men kararı alınsın dedi; o da olmazsa ben yaptırım uygularım tehdidinde bulundu.

TFF de, akşam saatlerinde yaptığı açıklamada, sarı lacivertli takımın Şampiyonlar Ligi'nden men edildiğini duyurdu. Spor yazarları ortaya çıkan tabloyu yorumladı.

"BİZE BÖYLE SÖYLENMEDİ"
Mehmet Demirkol:
"Üzücü ve kırıcı bir durum. Keşke bu duruma düşmeseydik. Bu işi daha doğru halledebilirdik. Hep beraber, daha önce ve daha kolay ve daha makul şekilde yapabilirdik, bu iyi bir yöntem olmadı.

Dışarıdan birilerinin sizden bunu istemesini beklememek lazımdı. Ama bize böyle bir durum olmadığı söylendi yani şikeyle ilgili kesin karar vermemiz gereken bir durum olmadığı söylendi. Şimdi, UEFA başmüfettişinin ziyaretini hemen ardından, böyle bir karar alınıyor. Yani biz kendimiz bu işi halledemedik, bu sonuç çıkıyor." - DEMİRKOL'UN AÇIKLAMALARINI İZLEYİN

"LİGDE NEDEN OYNASIN?"
Mehmet Aslan:
"Bu kararı alan TFF’den çok UEFA ve UEFA kararı TFF aracılığıyla uygulamaya soktu; acı tarafı bu... Biz spor endüstrisi mi yoksa spor ahlakı mı ikileminde kaldığı her ortamda ilkini seçti. Bir sistemin temelinde ahlak yoksa, o sistemin ayakta kalması çok mümkün değil. Biz uzun süredir futbolda kirlenmeyi yaşadık ve bugün temizliği başkaları yapıyor.

UEFA Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'ne katılmasına izin vermiyorsa, ben o takımı Türkiye'nin en üst liginde neden seyredeyim. Men kararı alan TFF, bana bu sorunun yanıtını vermeli. .." - ASLAN'IN AÇIKLAMALARINI İZLEYİN

"AYDINLAR SÖYLEMİŞTİ"
Tayfun Bayındır: Etik kurulu raporunun açıklanmasının ardından, federasyonun iddianame ve savunma bekleyeceğini duyuran Mehmet Ali Aydınlar'a, Şampiyonlar Ligi'ne katılım sorulmuş o da 'takımlar karar almalı" demişti....

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...