Fenerbahçe Önder ile yollarını ayırdı

Fenerbahçe yönetimi, Önder Turacı ile yollarını ayırma kararı aldı. Turacı’nın menajeri, kararın resmi olarak bildirilmesi ile birlikte yurtiçi ve yurtdışından gelen teklifleri değerlendireceklerini söyledi.

Ntvspor 25.12.2009 - 17:42

Fenerbahçe Önder ile yollarını ayırdı

Fenerbahçe'de devre arasında gönderilecek ilk oyuncu Önder Turacı oldu. Sarı- lacivertli yönetim, Turacı ile yollarını ayırma kararı aldı.

YURTDIŞINDAN 3 TEKLİF
Oyuncunun menajeri Doğan Ercan, kulüp başkanı Aziz Yıldırım'ın kendisine sinirli bir anında ''Önder'e kulüp bul'' dediğini ifade ederek, ''O günden sonra yaptığımız çalışmalar sonucunda yurt dışından 3 kulüpten teklif geldi. Rusya, Almanya ve İngiltere'den kulüpler oyuncuya ciddi bir şekilde talip oldu'' dedi.

Kulüplerin oyuncuyu bonservis bedelsiz istediğini ifade eden Ercan, ''Ciddi şekilde talipler, ancak bonservis bedeli ödemek istemiyorlar. Biz de şu anda durumumuzu bilmiyoruz. 'Kulüp bul' denildi ama bize resmi bir yazı verilmedi. Bunu talep ettik, ancak şimdiye kadar yanıt alamadık. Böyle de olmayınca transfer zor oluyor'' diye konuştu.

Doğan Ercan, Önder'in Fenerbahçe ile 1,5 yıllık sözleşmesinin daha bulunduğunu kaydederek, ''Önder Fenerbahçe'nin oyuncusu. Kendisine git derlerse bonservisini ve alacaklarını öderler. Böylece o da yolunu çizer. Şu anda Belçika'da dinleniyor ve sağlığına kavuşmaya çalışıyor. Önder, Fenerbahçe'de futbol oynamaktan çok mutlu. Taraftarları da seviyor. Ancak, istenmediği yerde de duramayacağını belirtiyor'' dedi.

Önder'in nişanlısına kızıp elini kestiği şeklindeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını da tekrarlayan menajer Ercan, ''Böyle bir şey kesinlikle yok. Bir kere Önder'in nişanlısı, hatta kız arkadaşı bile yok. Banyoda yaşadığı bir kaza sonucunda elini kesti'' diye konuştu.

Fenerbahçe kulübü ile olan sözleşmesi 2011 yılının mayıs ayında sona erecek olan Önder için sarı-lacivertli yönetim bonservis bedeli belirleyip açıklaması gerekiyor.

2004-2005 sezonu başında Fenerbahçe'ye transfer olan 28 yaşındaki Önder Turacı, 1 ay önce bir gece kulübünde alkollü olarak görülmüş ve o gecenin ardından evinde geçirdiği kaza sonrasında el bileğinden ameliyat olmuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...