Fenerbahçe Kulübü'nün, UEFA Disiplin Kurulu'nun verdiği Avrupa kupalarından iki yıl men cezasıyla ilgili, Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'ne yaptığı başvurunun görüşüldüğü duruşmalı toplantı sona erdi.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın da hazır bulunduğu toplantıda, bugün 10'dan fazla tanık dinlendi. Duruşmada son olarak, Aziz Yıldırım savunma adına bir konuşma yaptı.

Toplantıda sarı-lacivertli kulüp ve tanık avukatları, 2010-2011 sezonunda Süper Lig'de oynanan Gençlerbirliği-Fenerbahçe, Fenerbahçe-İstanbul Büyükşehir Belediyespor, Sivasspor-Fenerbahçe ve Fenerbahçe-Ankaragücü maçlarına ilişkin savunmalarını yaptı.

'KARAR 28 AĞUSTOS'TA AÇIKLANACAK'
Fenerbahçe Kulübü Avukatı Abdullah Kaya, Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'ndeki duruşmanın tamamlanmasının ardından açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe Kulübü'nü temsil eden avukatlardan Abdullah Kaya, duruşmanın ardından, "2 gün boyunca hızlandırılmış bir yargılama yapıldı burada. UEFA da, biz de argümanlarımızı sunduk. Tanıklar gelip beyanlarda bulundu. Tanıklara her iki taraf da sorular sordu. Sonrasında kapanış konuşmasını yaptık. Karar ise 28 Ağustos'ta açıklanacak" şeklinde konuştu.

Kaya, kendilerini yeterince ifade edebildiklerini düşündüklerini de belirterek,"Davada mühim olan bizim kendi delillerimizi öne sürebilmemizdi. Yapılan görüşmeler kapsamında 'Biz şu tanıkları dinletmek istiyoruz' dedik. UEFA hiç tanık getirmedi. Burada bağımsız bir mahkemedeydik. Nyon'dan farklı bir durumdu. Biz derdimizi anlattık, delillerimizi ortaya koyduk. Kendimizi yeterince ifade edebildiğimizi düşünüyoruz. Bundan sonra mahkemenin vereceği kararı bekleyeceğiz" dedi.

TANIKLAR DİNLENDİ
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın da hazır bulunduğu toplantının sabahki bölümünde, dün ifadesi yarım kalan Fenerbahçe Kulübü eski Mali İşler Sorumlusu Tamer Yelkovan'ın yanı sıra kaleci antrenörü Murat Öztürk, manajerler Mehmet Şen, Yusuf Turanlı ve Erdem Konyar ile futbolcu İbrahim Akın dinlendi.

Tanıkların dinlenmesine öğleden sonra da devam edildi. Bu çerçevede, kulüp yöneticileri Abdullah Kiğılı ve Şekip Mosturoğlu, eski yönetici Murat Özaydınlı, Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz ve kaleci Korcan Çelikay'ın ifade verdi.

Son olarak Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, savunma adına konuştu.