Feghouli: Fenerbahçe teklif yaptığında başka takımı tercih ettim

Galatasaray'ın yeni transferi Feghouli imza töreninde Fenerbahçe'nin teklifini doğruladı ve "Ancak ben başka takımı tercih ettim. Galatasaray'dan teklif gelince hiç düşünmeden kabul ettim" dedi.

Ntvspor 15.08.2017 - 14:06 | Son Güncelleme : 15.08.2017 - 14:07

Feghouli: Fenerbahçe teklif yaptığında başka takımı tercih ettim

İmza töreninin açılışında konuşan Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, "Süper Lig'lerde oynayan bütün takımlara başarılı bir sezon diliyorum. İnşallah sakatsız mücadeli bol seyir zevki yüksek bir sezon diliyorum. Hepinize hoş geldiniz diyorum" dedi.

İmzaların ardından her oyuncu kendileri için özel hazırlanan formalarla poz verdi.

İlk olarak söz alan Galatasaray'ın son transferi Feghouli oldu. Cezayirli oyuncu, "Dün takımı izlerken neler hissetti ve takıma neler kazandıracak?" sorularına, "Gaatasaray gibi büyük bir camiaya geldiğim için çok mutluyum. Başkanıma teşekkür ediyorum. Bana güvendi inandı ve beni buraya getirdi. Dün maçı izledim. Tekrardan buraya geldiğim için mutlu oldum. Çalışma azmim ve hırsımı katarak Galatasaray ile kupalar kazanmak istiyorum" yanıtını verdi.

Sakatlığıyla ilgili konuşan ve 2 hafta içinde oynayabilecek durumda olduğunu söyleyen Feghouli, "Burada hocamızın vereceği kararı önemli" dedi.

"Öncelikle, futbolcu olarak buraya daha önce gelmek isterdim." diyen Sofiane Feghouli, Benimle ilgili sıkıntı yoktu. Kulüplerin anlaşması gerekirdi. Bir çok detaylar var. Onun için biraz beklendi. Çok şükürler olsun ki şimdi Galatasaray'dayım" ifadelerini kullandı.

Türkiye'den daha önce teklifler aldığını vurgulayan Feghouli, "Bunların başında Fenerbahçe geliyordu. Buna karşın tercihimi başka takımdan yana kullandım. Galatasaray, Avrupa'da referans noktası. Teklif gelince de hiç düşünmedim ve kabul ettim"

Eski teknik direktörü Slaven Bilic'in kendisine transferden önce ne söylediği sorusunu da yanıtlayan Cezayirli oyuncu, "Bilic ile futbol anlamında bir şey konuşmadık ama bana ülke ve Türk halkı hakkında çok iyi bilgiler verdi" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...