İlişkili Haberler

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, Shakhtar Donetsk gibi Şampiyonlar Ligi tecrübesi yüksek çok zorlu bir takıma karşı oynayacaklarını, ancak yaptıkları işten emin olduklarını ve kendilerine güvendiklerini söyledi.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, Şampiyonlar Ligi 3. Öneleme Turu rövanş maçında Shakhtar Donetsk ile deplsmanda yapacakları maç öncesinde sarı lacivertli futbolculardan Caner Erkin ile basın toplantısı düzenledi.

“İKİ HOCANIN DEĞİL FENERBAHÇE İLE SHAKHTAR’IN MAÇI”

Daha önce Lucescu'nun oğluna karşı da oynadığı hatırlatılan Pereira, "Zorlu bir aileler, zorlu bir rakip olacak bizim için. Güzel bir tesadüf olduğunu düşünüyorum son iki müsabakada. Ancak iki hocanın karşılaşması değil, Fenerbahçe ile Shakhtar mücadelesi olacak. Biz hafta boyunca çok iyi bir şekilde hazırlandık bu maç için. Bizim için en önemlisi bu" dedi.

"KENDİ YAPTIĞIMIZ İŞTEN EMİNİZ"

Fred'in oynayıp oynamayacağı yönendeki soruya Pereira, "Ben bir teknik direktörüm, maça hazırlanmayı, antrenmanı bilirim. Fred oynamış, oynamamış benim işim değil. Ben sadece saha içerisindeki işimi yapmaya çalışıyorum. O işi o konuyla görevli insanlara bırakıyorum. Biz Shakhtar takımına hazırlandık. 4 haftadır bir arada çalışıyoruz. Bir projemiz var ve bunu gerçekleştirmeye çalışıyoruz. 4 haftayı rakip ile kıyaslarsak, rakip takım uzun yıllardır aynı hocayla çalışıyor, aynı sistemi oynuyorlar. Şampiyonlar Ligi tecrübesi çok yüksek bir takım. Zorlu bir rakibe karşı oynayacağız. Ancak biz de iyi bir hazırlık dönemi geçirdik. Kendi yaptığımız işten eminiz, kendimize güveniyoruz. Bakalım turu kim geçecek" diye konuştu.

"VAN PERSIE İÇİN BEKLEMEMİZ LAZIM"

Robin van Persie ile ilgli sorulara yanıt veren Pereira, "Van Persie'nin oynayıp oynamayacağını görmek için yarına kadar beklememiz lazım. Futbolun güzel yanı, gizemdir" şeklinde konuştu.

"BİZİ BÜYÜK BİR MAÇ BEKLİYOR"

Elenmeleri durumunda her şeyin sona ermeyeceğini belirten Portekizli teknik adam, “Hayatı devam ettirmek için devam etmemiz, mutlu olmamız gerekiyor. Mutlu olmam için sebeplerim var. Bizi büyük bir maç bekliyor, ben böyle ortamları çok seviyorum. Bu yüzden mutlu olmam için çok sebebim var. Maçın son düdüğüne kadar da üzülecek bir sebebim olduğunu düşünmüyorum" dedi.

"HAYAT SADECE SONUÇLARDAN İBARET DEĞİL"

Sahada görmek istediği takım hakkında da konuşan Pereira, "Maç sonunda gerçekleşeceğini düşündüğüm tek bir nokta var; biz çalışmaya, kendimize inanmaya devam edeceğiz. Oyuncularıma, teknik ekibime olan inancımı sürdüreceğim. Futbol böyle bir oyun. Futbolda bir sonuç alırsınız ama hayat sadece sonuçlardan ibaret değil. Her şeyi kontrol edemem ama yarın sahada kişilikli, cesaretli bir takım görmek istiyorum" diyerek sözlerini tamamladı.

CANER: "İKİNCİ MAÇA DA ÇOK İYİ HAZIRLANDIK"

Basın toplantısına katılan sarı lacivertli futbolcu Caner Erkin, "İkinci maça da çok iyi hazırlandık. Sonuçta kanatlardan hücuma çıkabilirler ama 5 tane çıkıyorlarsa biz bunu 1'e indirmeyi hedefliyoruz. Ben de hücuma çıkan bir oyuncuyum. Srna da öyle. Ancak bir problem değil bunlar bizim için" ifadelerini kullandı.