Fenerbahçe TFF ve MHK'yı tebrik etti

Fenerbahçe Kulübü, resmi internet sitesinden yaptığı açıklamayla MHK ve TFF'nin bu hafta genç hakemlere şans vermesini desteklediklerini belirtti.

02.10.2015 - 14:05

Fenerbahçe TFF ve MHK'yı tebrik etti

Fenerbahçe, Beşiktaş derbisinin ardından başta hakem Halis Özkahya olmak üzere, Merkez Hakem Kurulu ve Türkiye Futbol Federasyonu'na tepki göstermişti.  

Ancak Sarı-lacivertli kulüp, Spor Toto Süper Lig'in 7. haftasında MHK'nin, genç hakemleri tercih etmesinden dolayı oldukça memnun. Bunu kararı 'cesur' olarak nitelendiren Fenerbahçe Kulübü, alınan kararları da sonuna kadar destekleyeceğini açıkladı.  

Fenerbahçe'nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, "30 Eylül 2015 tarihinde Başkanımız Sayın Aziz Yıldırım’ın katılımı ile yapılan basın toplantısında Türk hakem camiasına ilişkin tespit ve değerlendirmelerde bulunulmuştur. Bu tespit ve değerlendirmeler arasında bizce en önemli olanı genç hakemlere Süper Lig maçlarında görev verilmesi ve bu şekilde tecrübelenecek genç hakemler ile üst klasman hakem kadrosunun yenilenmesi idi. 1 Ekim 2015 tarihinde TFF, MHK tarafından Süper Lig’in 7.hafta maçları için görevlendirilen hakemlerin büyük çoğunluğunun yeni ve genç hakemler arasından seçilmiş olduğunu görmek bizleri fazlası ile mutlu etmiştir. TFF ve MHK’yı bu cesur kararlarından ötürü tebrik ediyor ve hakem kadrosunun yenilenmesi ve gençleştirilmesi yönünde atılan tüm adımları sonuna kadar destekliyoruz. Süper Lig’in 7.haftasında kendilerine görev verilen genç ve yeni hakemlerimizden; elde ettikleri bu fırsatın değerini bilerek, azami dikkat ve özenle öncelikle de maça çıkarken kafalarında her hangi bir ön yargı olmadan, yüksek konsantrasyonla  maçlarını yönetmelerini bekliyoruz. Hakemlerimizin, yönettikleri müsabakalarda cesur ve objektif bir şekilde, takımdan takıma, futbolcudan futbolcuya değişmeyen istikrarlı kararlar verdiğini görmek istiyoruz. Bu şekilde istikrarlı kararlar alabilen hakemlerimizi hakemlik hayatları boyunca sonuna kadar destekleyeceğimize de söz veriyoruz. Futbol ailesinin tüm paydaşlarını günlük planlar ile bugünü yaşamaktan vazgeçmeye uzun vadeli planlar ile geleceği birlikte inşaa etmeye davet ediyoruz" ifadeleri kullanıldı.  

Sayfa Yükleniyor...