Fenerbahçe Ülker, Turkish Airlines Euroleague C Grubu’ndaki ilk maçında milli basketbolcu Cemal Nalga’nın da formasını giydiği Lietuvos Rytas takımını Sinan Erden Spor Salonu’nda ağırladı.

Maçın başından sonuna kadar rakibinden üstün bir oyun sergileyen Fenerbahçe Ülker, salondan da 86-69 galip ayrıldı.

NTV Spor’dan canlı yayınlanan karşılaşmaya hızlı başlayan Fenerbahçe Ülker, ilk 3 dakikayı Ömer Onan ve Lavrinovic’in basketleriyle 7-2 önde geçti. Pota altından kolay sayılar bulmaya devam eden sarı lacivertliler, ilk çeyreğin bitimine 5 dakika kala farkı çift hanelere taşıdı: 17-6.

Lavrinovic’i durdurmakta zorlanan Rytas, savunmada istediklerini yapamasa da son bölümde yakaldığı seriyle farkı tek hanelere çekti ve ilk çeyreği de 24-16 geride kapattı.

İkinci çeyreğe 8-2’lik seriyle başlayan Fenerbahçe Ülker, rakibinin farkı eritmesine izin vermedi. Oyunda kaldığı ilk 5 dakika içinde 10 sayı üreten Oğuz Savaş ise, sarı lacivertli ekibin çok rahat bir nefes almasında kilit rol oynadı. Bjelica’nın basketleriyle ayakta kalmaya çalışan konuk ekip, soyunma odasına da 40-27 geride gitti.

İlk yarıda Fenerbahçe Ülker’de Lavrinovic 13 sayıyla takımının skor yükünü çekerken, Oğuz Savaş da kaydettiği 10 sayıyla farkın açılmasında önemli rol oynadı.

Karşılaşmanın ikinci yarısı karşılıklı basketlerle başladı. Özellikle Vidmar’ın pota altından bulduğu basketlerle üçüncü çeyrekte de kontrolü ele geçiren Fenerbahçe Ülker, farkı 18 sayıya kadar çıkarttı. Son bölümde 7-2’lik bir seri yakalayan Rytas, farkın 20 sayının üzerine çıkmasına izin vermedi ve son çeyreğe de 17 sayı geride girdi: 62-45.

Son çeyreğe hızlı giren taraf Rytas oldu. Milosevic'in basketleriyle oyundan kopmayan konuk ekip, ilk 4 dakika içinde farkı 12 sayıya kadar indirdi: 65-53. Ancak Vidmar ve Tomas ile karşılık vermekte gecikmeyen sarı lacivertliler, bitime 2 dakika kala farkı 20 sayıya kadar çıkarttı ve salondan da 86-69 galip ayrıldı.

Fenerbahçe Ülker'de Lavrinovic 21sayı - 2 asistle sahanın en skorer ismi olurken, Vidmar da 17 sayı - 5 ribaund ve 3 top çalmayla galibiyette büyük pay sahibi oldu.

Konuk ekipte ise Bjelica ile Brad Newley'nin 15'er sayısı mağlubiyeti engelleyemedi. Türk basketbolcu Cemal Nalga ise, salondan 4 sayı ve 1 ribaund ile ayrıldı.