NTV

Fenerbahçe Ülker'den farklı tarife

Ntvspor

Spor
Fenerbahçe Ülker'den farklı tarife

Fenerbahçe Ülker, Euroleague'nin ilk haftasında Ülker Sports Arena Khimki'yi ağırladı. NTV Spor'dan canlı olarak yayınlanan maçı, Sarı-lacivertliler, 92-80'lik farklı bir skorla sezona galibiyetle başladı.

Euroleague'nin ilk hafta mücadelesinde Fenerbahçe Ülker ile Khimki Ülker Sports Arena karşılaştı. NTV Spor'dan canlı olarak yayınlanan maçı, Sarı-lacivertliler, 92-80'lik skorla salondan galip ayrıldı. 20 sayı üreten Emir Preldzic, maçın en skorer oyuncusu oldu.

Maça savunmada başlayan Fenerbahçe Ülker'in ilk sayıları Mike Batiste'nin 3'lüğü ile geldi. İlk dakikalarda savunmada dağınık bir görüntü sergileyen Sarı-lacivertliler, hucumda Ömer Onan'la skor üretirken maçın 5. dakikasını 13-12 önde geçti.

Fenerbahçe Ülker, periyodun son bölümünde de kolay basketlere engel olamadı ve ilk periyod, Kelvin Rivers'in son saniye 3'lüğü ile 25-25 berabere sona erdi.

2. periyotun ilk dakikalarındaki sert savunmalar iki takım da skor üretmekte zorlandı. Büyük çekişmeye sahne olan bu periyotta Emir Preldzic'in skorer oyunu Fenerbahçe Ülker'i taşıdı. Oğuz Savaş'ın da Emir'e katılmasıyla Sarı-lacivertliler, farkı açtı ve ilk yarıyı 46-36 önde kapattı.

İkinci yarıya da hucüm da tutuk başlayan Fenerbahçe Ülker, farkın erimesine engel olamadı. 34. dakikada Rus temsilcisi Khimki, 49-45 ile farkı 4'e indirdi. Çabuk toparlanan Sarı-lacivertliler, Bo McCaleb'in skorer oyunuyla fark tekrar çift sayılara taşıdı ve son çeyreğe 62-54 önde girdi.

Son çeyreğe Bogdanovic'in sayıları ile başlayan temsilcimiz, Khimki'nin yaklaşmasına izin vermedi. Ömer Onan'ın son çeyrekteki skorer oyunuyla farkı iyice açan Fenerbahçe Ülker salondan 92-80'lik skorla üstün ayrıldı. Sarı-lacivertlilerde Emir Preldzic, 20 sayı ile maçın en skorer oyuncusu oldu.