Fenerbahçe ve Galatasaray'dan Göksenin Köksal açıklaması

Spor Toto Basketbol Ligi'nde oynanan ve gergin anların yaşandığı Fenerbahçe-Galatasaray Odebank sonrası her iki kulüp de olaylarla ilgili açıklama yaptı.

Ntvspor 14.11.2016 - 16:51

goksenin koksal.jpg

Ülker Sports Arena'da yaşanan gerginliğin ardından Fenerbahçe'den bir açıklama geldi.

Resmi siteden yapılan açıklama şu şekilde;

"Dün akşam oynanan Fenerbahçe – Galatasaray Odeabank Spor Toto Basketbol Süper Ligi 6. Hafta maçında, 92-74 kazandığımız karşılaşmanın 3. periyodunda, rakip takımın 61 numaralı oyuncusunun, özellikle takımımız farkı açtığında, tribünlere yönelik galiz küfürleri ve vücut hareketleri, tüm kamuoyunun malumudur.

Bahse konu oyuncunun geçmişten bugüne süregelen tahrikleri, küfürleri ve Fenerbahçe Camiası’na yönelik, sporun ruhuna aykırı her türlü eylemi için hem 6222 sayılı yasa, hem de Türkiye Basketbol Federasyonu Disiplin Talimatları nezdinde gerekli şikayetler delilleriyle birlikte yapılacaktır."

GALATASARAY'DAN DA AÇIKLAMA GELDİ

Fenerbahçe'nin ardından Galatasaray Kulübü'nden de bir açıklama yapıldı. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı;

"Sporda dostluk, fair-play ve barıştan sadece kendi çıkarları söz konusu olduğunda bahseden malum camianın 20 Kasım’da oynayacağımız önemli maç öncesi tahriklerine cevap hakkımızı saklı tutar, spor kamuoyunu kışkırtan ve gerginlik yaratmak isteyen bu davranışı kınadığımızı bildiririz.

Sporcumuz Göksenin Köksal üzerinden yapılmaya çalışılan bu komik algı operasyonunun parçası olmayacağımız, oyuncumuzu mesnetsiz iddialar karşısında yalnız bırakacağımız anlamına gelmemektedir.

Malum kulüp başkanının ve kaptanının, takımlarının ceza almaması için üçüncü anonsu bizzat yaptıkları bir salonda yaşanan rezilliklerin, Galatasaray’ın milli oyuncusu üzerinden aklanmaya çalışılması Türk halkının zekâsına hakarettir."

Sayfa Yükleniyor...