Fenerbahçe, 4 oyuncusuyla sözleşme imzaladı. Yeni transferler Carlos Kameni ve Nabil Dirar ile sözleşmelerini uzatan Volkan Demirel ve Hasan Ali Kaldırım, sarı-lacivertli kulüp yöneticilerinin de katıldığı törende kameraların karşısına geçti.

İmza töreninde yapılan açıklamalar şu şekilde:

VOLKAN DEMİREL

"Müjdat Yetkiner'in rekorunu kırmak istiyorum. Muslera ile 1-2 kez yemek ortamlarımız oldu. Galatasaray camiasında saygı duyduğum ender isimlerden birisi..."

HASAN ALİ KALDIRIM

"Aykut hocanın felsefesini sahaya yansıtırsak bizi güzel günler bekliyor. Aykut Hoca ile daha önce de çalıştık, ben ümitliyim, heyecanlıyım. Bu sene güçlü Fenerbahçe olacak."

NABIL DIRAR

"Umarım kimseyi hayal kırıklığına uğratmam. Kariyerimin son dönemlerine yaklaşıyorum. Çok iyi işler yapıp burada iyi izler bırakmak istiyorum. Kariyerimi burada bitirme amacındayım. Burada olduğum için çok mutluyum. Sezon başı Monaco-Fenerbahçe maçında biz skoru almak niyetindeydik. Aslında turu getirecek skoru da yakalamışlardı. Biz 3-1'i son dakikada bulduk. Bence Fenerbahçe çok farklı kazanabileceği ilk maçta turu kaybetti. Türkiye'yi takip ettiğim dönemlerde Hasan Şaş, en beğendiğim oyunculardan birisiydi."

CARLOS KAMENI

"Fenerbahçe gibi büyük bir kulübün parçası olmak benim için büyük mutluluk. Fenerbahçe'nin dünya futbolunda nasıl bir yer tuttuğunu önceden de biliyordum. Bu kulübü daha ileri götürmek için her şeyi yapacağım. Teknik ekibin emrindeyim. Umarım burada çok güzel anlar yaşarız. Bu kulübe uzun yıllar hizmet etmiş Volkan ve Mehmet Topal'a da teşekkür ederim. Kollarını sonuna kadar açarak beni karşıladılar. Burada küçük bir Fransızca grubu da oluşturmuş olduk. Bu da bizim adaptasyonumuz açısından daha iyi olacaktır. Daha önce birçok Afrikalı oyuncu da bu kulüpte forma giydi. Yobo, Webo, Emenike, Sow gibi oyunculardan dolayı da kulübü çok iyi tanıyordum. "

"Oynamak tabii ki herkes ister. Rekabet başarı getirir. Volkan gibi bir efsaneyle aynı soyunma odasını paylaşmak büyük mutluluk. Birbirimize her zaman yardımcı olacağız. Sadece Volkan'a değil, genç kaleci arkadaşlarımıza da her türlü yardımı yapacağım. Hepimizin tek düşüncesi burada neyimiz varsa vermek olacak."