Fenerbahçe, Turkcell Süper Lig'de 18 Nisan Pazar günü Beşiktaş ile yapacağı derbi maçın hazırlıklarını, bugün tek antrenmanla sürdürdü.

Teknik direktör Christoph Daum, Can Bartu Tesisleri'nde gerçekleştirilen 1,5 saatlik antrenmanda futbolcularına taktik çalışmalar yaptırdı. Antrenman öncesi futbolcularıyla toplantı yapan Alman teknik adamın, Beşiktaş'ın analiz edildiği değerlendirmelerde, maçın önemini anlattığı öğrenildi.

Takım sahaya çıktığı zaman motivasyona yönelik organizasyon yapan antrenör Roland Koch'un, "Tek bir şey var, takım" ifadesinin ardından futbolcular iki kez "Takım" diye bağırıp alkışladı.

Daum, antrenmanın başında oluşturduğu kadrosunda savunmada Gökhan Gönül, Lugano, Bekir, Andre Santos, orta alanda Mehmet Topuz, Selçuk, Emre, Özer ileri uçta da Alex ve Güiza'ya yer verdi. Mehmet Topuz'un etkili performansıyla dikkati çektiği çift kale maçlarda, teknik direktör Daum, futbolcularına zaman zaman uyarılarda bulundu.

GÖKHAN GÖNÜL SEVİNCİ
Omzundaki yırtık nedeniyle ameliyat edilmesine karar verilen Gökhan Gönül, uzun bir aradan sonra çıktığı antrenmanda, Daum'un denediği 11 kişilik kadroda yer aldı.

Antrenmandaki bütün çalışmalarda yer alan Gökhan'ın durumunun iyi olduğu görülürken, sarı-lacivertli futbolcu, antrenmanın sonunda bireysel futbolcu antrenörü Dolu Arslan yönetiminde koşu yaptı.

BILICA ANTRENMANA ÇIKMADI
Dünkü antrenmanın ardından karın adalesindeki yırtık nedeniyle ağrıları nükseden Bilica, tedbir amaçlı olarak bu akşamki çalışmaya katılmadı.Brezilyalı savunma oyuncusunun tesislerde tedavi olup, özel çalışmalar yaptığı bildirildi.

Teknik direktör Daum, Bilica antrenmanda yer almadığı için as takımda Lugano'nun yanında Bekir'e görev verdi.Dünkü çalışmada yer almayan Andre Santos ve Gökhan Ünal, bu akşam takımla çalışmada yer aldı.

Sakatlığının ardından rehabilitasyon çalışmaları süren Cristian, bireysel futbolcu antrenörü Dolu Arslan yönetiminde, takımdan ayrı çalışmalar yaptı.

VEDERSON KORKUTTU
Taktik maçında, genç savunma oyuncusu Hasan ile bir kafa topunda çarpışan Vederson başından yaralanırken, Hasan'ın kaşı açıldı. Kulüp doktoru Ertuğrul Karanlık, saha içinde ilk tedavisini yaptığı futbolcuları tesislere götürerek, tedavilerine burada devam etti.
İki futbolcudan Vederson, bir süre sonra sahaya dönerek çalışmaya devam etti.

Bu arada, Lugano ile girdiği ikili mücadelede sağ ayağından sakatlık yaşayan Gökhan Ünal, saha kenarında ayağına yapılan bandajın ardından çalışmaya devam etti.

TARAFTAR DERNEKLERİNDEN MORAL ZİYARETİ
Sarı-lacivertli futbolculara, Beşiktaş derbisi öncesi taraftarlar, yarınki antrenmanda moral ziyareti yapacak. Taraftar derneklerinin temsilcilerinden oluşan 15 kişilik bir grubun tesislere gelerek, futbolculara çiçek verip, baklava ikram edeceği öğrenildi. Fenerbahçe, Beşiktaş maçının hazırlıklarını yarın akşam basına kapalı yapacağı antrenmanla tamamlayarak kampa girecek.