Yabancı oyuncu transferi için Brezilya'da bulunan Fenerbahçe Sportif Direktörü Aykut Kocaman, aradığı savunma oyuncusunu Fluminense'de buldu. Kocaman Fluminense'nin 21 yaşındaki orta saha oyuncusu Jose Maurício görüşmelerini sürdürürken Kocaman’ın listesinde iki Brezilyalı oyucunun daha bulunduğu öğrenildi

Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum'un raporu doğrultusunda Brezilya'da transfer çalışmalarını sürdüren Sportif Direktör Aykut Kocaman, Fluminense'de forma giyen orta saha oyuncusu Jose Maurício ile anlaşma zemini arıyor.

Fluminense'den geçtiğimiz günlerde ayrılan Fenerbahçe'nin eski teknik direktörü Carlos Alberto Parreira'dan da bu oyuncu hakkında olumlu rapor alan Kocaman'ın görüşmelerde önemli mesafe kaydettiği öğrenildi. Christoph Daum'un Lugano'nun durumundaki belirsizlik ve Edu'nun uzun sürecek sakatlığı nedeniyle 21 yaşındaki oyuncunun transferinde ısrarcı olduğu belirtiliyor.

Bu arada Brezilya'da bulunan Kocaman’ın, Jose Maurício dışında transfer listesinde 2 isim daha bulunuyor. Sao Paolo'da forma giyen 24 yaşındaki defansif orta saha oyuncusu Hernanes ile Corinthians'ta oynayan 26 yaşındaki orta saha oyuncusu Christian. Kocaman bu iki futbolcuyla da görüşmelerini sürdürüyor. Ancak Daum'un özellikle istediği ve Fenerbahçe yönetiminin üstünde durduğu savunma oyuncusu Maurício'nun ilk etapta sarı-lacivertli kulübe daha yakın durduğu gelen haberler arasında.