Fenerbahçe'de izin krizi

Fenerbahçe yönetimi, kaptan Alex De Souza'ya ceza vermeye hazırlanıyor. Cezanın gerekçesi ise Brezilyalı futbolcunun, yönetimin istediği günde kampa katılmaması...Fenerbahçe, benzer bir sıkıntıyı yönetimden fazladan 1 hafta izin isteyen Daniel Güiza ile de yaşamak üzere...

Haberler - Ntvspor 03.07.2009 - 12:38

Fenerbahçe'de izin krizi

Fenerbahçe'de takım kaptanı Alex De Souza'nın izinsiz olarak tatilini uzattığı ortaya çıktı.

Sarı-lacivertli yönetimin diğer Brezilyalı futbolcular gibi 1 Temmuz’da takıma katılmasını istediği deneyimli futbolcu ise 5 Temmuz'da İstanbul'da olmayı planlıyor. Geçen sezonun sonunda, yeni sezonun açılışı olarak 6 Temmuz gününü belirleyen sarı-lacivertli yönetim daha sonra bu tarihi 29 Haziran’a çekince, tüm futbolcuların izinlerini yeniden düzenlemişti.

Roberto Carlos dahil diğer Brezilyalı futbolcular zamanında kampa katılırken, "Ben bütün programımı 6 Temmuz'a göre yaptım" diyen kaptan Alex, Türkiye'ye dönüş biletini erkene aldırmadı.

Fenerbahçe yönetiminin Alex De Souza'ya İstanbul'a dönüşünde para cezası vermesi bekleniyor.

Sarı-lacivertliler benzer bir sıkıntıyı Daniel Güiza ile de yaşayabilir. Teknik heyet, Konfederasyon Kupası’nda son maçını 28 Haziran'da oynayan Güiza'nın 13 Temmuz’da başlayacak yurtdışı kampında hazır bulunmasını istiyor.

Ancak İspanyol futbolcunun yönetimden 1 hafta daha izin istemesi sıkıntı yaratıyor. Yönetimin, Güiza'ya taviz vermeyeceği, golcü futbolcunun kampa geç katılması halinde Alex gibi cezaya çarptırılacağı belirtiliyor.

Bilica'nın imza töreninde konuyla ilgili soruları yanıtlayan sportif direktör Aykut Kocaman da, Alex ve Güiza'nın izinsiz olarak kampa geç katılacak olmalarıyla ilgili de açıklama yaptı. Kocaman, "Güiza'nın fazladan 1 hafta izin talebi var ancak kabul görmedi. Zamanında kampa katılmasını bekliyoruz. Alex de takım kaptanı olarak zamanında takıma katılmalıydı. Benim kişisel görüşüm bu" dedi.

Sayfa Yükleniyor...