Yeni sezona yeni teknik direktör ile girmeyi planlayan Fenerbahçe'de Pellegrini, Lucescu, Martin Jol gibi isimler gündemdeki yerini korurken, sportif direktör Aykut Kocaman'ın da takımın başına getirilmesini isteyen yöneticilerin sayısı artıyor.

Ligin bitimi ile birlikte transfer listesinde bulunan teknik adamlarla nabız yoklaması yapan sarı-lacivertliler, ilk etapta istediği sonuca ulaşamadı. Başkan Aziz Yıldırım ile yaptığı görüşme sonrası sportif direktörlüğe devam kararı alan Aykut Kocaman'ı teknik patronluğa getirme fikri ise, sarı-lacivertli camiada konuşulmaya başlandı.

Sezon ortasında düzenlediği basın toplantısında, "Dedikodulara yol açmamak için Daum'dan sonra bu görevi kabul etmem" seklinde bir açıklama yapan Aykut Kocaman'ın teknik patronluğa getirilmese dahi geçen sezondan farklı olarak yapılacak transferler dahil, futbol takımından sorumlu ilk kişi olması konusunda fikir birliğine varıldı.

Başkan yıldırım ve yönetimin, 29 Mayıs Cumartesi günü yapılacak Olağan Mali Genel Kurul’a kadar teknik direktör konusunda somut adımlar atması bekleniyor.